Yeni Yüz

Yeni Yüz

164
0
PAYLAŞ

Yıllar önce çalışkan bir adam, ailesini alıp New York’tan Avustralya’ya göç eder. Adamın oğlu bir sirkte trapezci veya aktör olmak istemektedir. Hayalini gerçekleştirene kadar yaşadıkları kasabanın sınırındaki tersanede çalışır.

Bir akşam işten eve dönerken onu soymak isteyen beş haydutun saldırısına uğrar. Genç adam parasını vermemekte direnince haydutlar onu feci şekilde dövdüler. Botlarıyla yüzünü parçaladılar, tekmelediler ve onu ölüme terk ettiler. Polisler, onu yolda uzanmış bir şekilde bulduklarında, onun öldüğünü düşündüler. Morg yolunda, polislerden biri adamın zorlukla nefes aldığını fark edince onu hemen hastanenin acil bölümüne götürdüler. Buradaki hemşire korku içinde bu genç adamın uzun süre bir yüze sahip olamayacağını anladı. Göz yuvaları parçalanmış; kafatası, kolları, bacakları ve dişleri kırılmış, çenesi hemen hemen yüzünden ayrılmıştı. Yaşama şansı az olmasına rağmen bir yıla yakın zamanını geçirdi. Sonunda hastaneden ayrıldığında vücudu iyileşmiş, fakat; yüzü bakılamayacak kadar biçimsiz ve iğrençti. Herkesin hayranlıkla baktığı yakışıklı genç bir adam değildi. Genç adam yeniden iş aramaya başladığında herkes tarafından geri çevrildi. Biri ona sirkte “Yüzü olmayan Adam” adında bir şov önerdi ve bir süre bu işi yaptı. Bu arada genç adam bir çok kere intiharı düşünmüştü. Tüm bu olanlar beş yıl içinde gerçekleşti. Bu genç adam bir gün kiliseye gitti ve burada teselli aradı. Onu kilisenin sırasına diz çökmüş hıçkıra hıçkıra ağlarken rahip gördü. Bu durumdan çok etkilenen rahip onunla uzun uzadıya konuştu. Sonrasında genç adam her gün kiliseye gidip ibadet etmeye başladı.

Rahip, kendi kişisel ilişkileri sayesinde Avustralya’daki en iyi plastik cerrah ile görüştü. Doktor genç adamdan çok etkilenmişti. Onun hayata bakış açısı tüm kötü tecrübelerine karşı mizah ve sevgi doluydu. Cerrah, hiç bir ücret almadan en iyi yüz ameliyatını onun için yaptı. sonrasında bu genç adam hayalini kurduğu işi yaptı ve ödüller kazandı. Harika bir eş ve yedi çocuğun babası oldu. Evet, bu genç adam Mel Gibson’dı.