Yeni Yıl Kararlarınız Ne Kadar Güçlü!

Yeni Yıl Kararlarınız Ne Kadar Güçlü!

244
0
PAYLAŞ

Yeni yıl kapıda. Öncesindeki günlerden birinde ise benim doğum günüm yer alıyor. Doğum günümün 38 yıllık yaşantımda sürekli tekrarlanması dışında aynı zamanda 15 yıllık kariyerime son verdiğim gün olması nedeniyle benim açımdan önemi büyük.

Kolay bir karar olmadı. Son 2 yıldır aklımdaydı ancak cesaretimi toplamam zaman aldı.

Kızımın doğumu sonrasında ufak bir aydınlanma ve sonrasında oğlumun aramıza katılacağının haberiyle yeni bir aydınlanma yaşadım. Neydi bu aydınlanma?

Var olan hayat düzenimde mutlu değildim. Bu değişikliği yapmak için ihtiyacım olan koçluk seanslarını ve koçların beni kendime duyurmak için haykırışlarımı ortaya çıkarma çalışmalarını sanki seansları dışarıdan takip eden biri gibi gördüm, duydum ve izledim. Ancak hiçbiri yeterli değildi çünkü değişim ancak içeriden gelirse harekete dönüşebiliyordu. Bunu hepimiz biliyoruz ancak uygulamaya koymak, inanın düşünmesi veya söylemesi kadar kolay değil.

Yaşadım ve gördüm.

Şimdi neler olacak bilmiyorum. Bu bilmeme hali benim hayatımda hiç karşılaşmadığım bir duygu. Küçüklüğümden beri hep bilen çocuk, bilen öğrenci, bilen adam oldum. Başarısızlıktan hep kaçtım, düşmedim ve ayağa da kalkmadım çünkü hep sağlam oynadım ve zaten ayaktaydım. Sanırım bu beni tüketti. En ufak bir tökezlemede içime kapanıp nerede hata yaptım diye dertleniyordum

Şimdi düşmeyi bırakın artık yerde yatıyorum.

Bu durumu lehime çevirmem için yeni bir rol geliştirmem gerekiyor. Yeniliklere açık, var olanın dışında olmaktan mutlu, değişimi isteyen ve bunun için elinden geleni yapacak biri.

Bunu başarmak için koçluk desteği benim için vazgeçilmez olacak. Bunu öngörebiliyorum. Çocuklarımla, eşimle zaman geçirmek bir diğer vazgeçilmezim. Bu konuda çok net.

Sevdiğim, istediğim işi yapmak bir diğer önemli başlık. Konfüçyüs’ün dediği gibi; “Sevdiğin işi yaparsan hayatında bir gün bile çalışmış olmazsın.”

Geriye kalan her şey biraz sisli. Daha doğrusu 3 boyutlu film izlemeye gittiğimizde gözlüksüz izlerken hissedilen hal gibi. Bir şeyler var ekranda ancak gözlükle bakınca anlamlı hale geliyor.

Şimdi 3 boyutlu filmimi izlemek için gözlüğümü bulma zamanı…

Hepinize iyi bir yıl ve koçlukla dolu bir sene dilerim

PAYLAŞ
Önceki makaleÇİKOLATA..
Sonraki makaleHoş Geldin 2017