Yeni trend prezervatif satışlarını patlattı

Yeni trend prezervatif satışlarını patlattı

561
0
PAYLAŞ

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, korona virüsünden korunmak adına ilaç depolarını, marketleri, eczaneleri talan etmeye devam ediyor. Ancak bazıları “koruyucu” kelimesini oldukça yaratıcı bir şekilde yorumladıJ

Şimdiye kadar Avustralya ve Singapur’da görülen yeni trend, bir zamanlar prezervatif kutuları ile dolu olan rafların hızla boşalmasına sebep oldu.

Bunun sebebi DimSum Daily gazetesinde yayınlanan haber. Bu habere göre  hastalıktan korunmanın en etkili yolunun elleri hijyen tutabilmek olması sebebiyle Singapur halkı tükenen eldivenlerden sonra çareyi prezervatifte buldular.

Corona virüsü paranoyası doruğa ulaştığında alış-veriş sepetleri prezervatif paketleriyle dolmaya başladı.

Virüs, otobüs direklerinde, dokunmatik ekranlarda ve açma-kapama düğmelerinde iki saat ile dokuz gün arasında canlı kalabiliyor. Uzmanlar, basit bir dezenfektan ile elleri silme işleminin hassas virüsü bozabileceğini söylerken, bazı Singapur vatandaşları kendilerini bu benzersiz şekilde korumayı tercih ediyor.
Çin’in Wuhan kentinden Dünya’ya yayıldığına inanılan  Corona virüsü (COVID-19), sağlık otoritelerinden toplanan dünya çapındaki verilere göre, 96.000’den fazla kişi enfeksiyonu kaparken 3.300’den fazla kişi öldü.

Corona virüsünden korunmak için yapmanız gerekenler: