Yedikule Spor’un Yeni Sponsoru Sola Unitas CA

Yedikule Spor’un Yeni Sponsoru Sola Unitas CA

176
0
PAYLAŞ

Futbolda yaşanan sorunların arttığı bu dönemde Amatör Kulüplerin öncüsü olan ve 1944 yılında kurulan Yedikule Spor Kulübü’ne Sola Unitas CA Ana Sponsor oldu. Ayrıca Sola Unitas CA kurucusu Umut Kısa ve ekibinden Yunus Emre Şentürk, İrfan Kale ve TFF Lisanslı Menajeri Çağlar Meker ile birlikte yapılan Olağan Kongre sonucunda Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmişlerdir. 

Yönetim Kurulu Asil Üye : Derviş MERAL, Naci YENİYOL, Umut KISA, Kenan KAYA, Bekir MOĞULKOÇ, Selim İLHAN, Altuğ OKAN, Ümit DÜBÜŞ, Çağlar MEKER, Yunus Emre ŞENTÜRK, Şentürk ŞİT

Yönetim Kurulu Yedek Üye : İrfan KALE, Nevzat AYDIN, Cemal ÇOPUR, Sabahattin HACIAHMETOĞLU, Bayram DÖNMEZ, Hakkı YAZ

Denetleme Kurulu Asil Üye : Kaya UNMAK, Ramazan TANRIVERDİ, Ülkü GÜL

Denetleme Kurulu Yedek Üye : Hasan ŞEKER, Emin ŞAHİN, Fikret YAVUZ

Spor koçluğunda ve sporcu duygusal zihin performansı artırma konusunda Yedikule Spor ile çalışmalar yapmak isteyen Sola Unitas Yöneticisi Umut Kısa’ya bu kararın nedenlerini sorduğumuzda bize şunları iletti.

Yıllardır bazı genç futbolcuların performans artışı ve zihinsel dayanıklılığı anlamında çalışmalar yapıyoruz. Zaman zaman yurtdışı kaynaklı bazı futbolcuları gözlemliyoruz ve onları henüz genç ve yetenekliyken doğru zihinsel modellerle ilerletmeyi de amaç edindik. Bu kapsamda etrafınıza baktığınızda fiziksel yetenekleri çok üstün ama zihinsel ve duygusal becerileri nedeni ile yeterli performans gösteremeyen birçok futbolcu ve sporcu olduğunu biliriz. Bu ülkede dünya yıldızı olabilecek Sergen gibi futbolculara şahit olduk. Acaba her açıdan bir sporcu disipliniyle neler başarılabilir sorusunun cevabını arıyoruz.

Neden Yedikule Spor diye sorarsanız hem kişisel hem de kurumsal birkaç sebebi var;

–        Ben kişisel olarak Yedikule’de bulunan Samatya Hastanesi’nde doğdum ve doğduğum yerle bir bağ yaratıyor kişisel olarak,

–        Özellikle ergenlik döneminden sonra gençlerin sporla bağlılığını artırarak takım olmayı öğrenmelerini sağlamak, bir çok bilimsel çalışmadan gençlerin davranışlarında sporun faydalı olduğunu biliyoruz. Genç sporcuların destek olarak alabileceği performans koçluğunun gelecek açısından önemli faydalar yaratacağını düşünüyoruz.

–        Yedikule Spor, bulunduğu konuma paralel olmayan bir tarihe sahip. Türkiye’nin ilk takımlarından biri diyebiliriz. Neredeyse 60 yıllık bir tarihten bahsediyoruz. Bugün Trabzonspor gibi bir çok birinci lig kulübü bile tarihsel açıdan çok daha genç takımlar.

–        Türkiye’de genellikle büyük kulüplere sponsor olunduğunu görüyoruz, bence büyüklere sponsor olmak zaten paraya daha az ihtiyaç duyan takımlara sponsor olmak anlamına geliyor. Bence önemli olan amatör kulüplere sponsor olabilmek. Gerçekte bununla fark yaratıp Yedikulespor’un yeni yönetimiyle şu andan çok daha ileriye gidebiliriz.

Tabi ki Yedikule Spor’un desteğe ihtiyacı var ve biz bunun için elimizden geleni yapacağız. Ben her kurumun özellikle gençleri ve onların geleceğini hedef alan projelere ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. Tabi ki hepsinden önemlisi bu projeye ön ayak olan Yedikule Spor Yöneticilerinin tamamına özellikle de Naci Yeniyol’a teşekkür etmek isterim.