“Yargıcı, koçluk için Sola Unitas’ı seçti”

“Yargıcı, koçluk için Sola Unitas’ı seçti”

173
0
PAYLAŞ

Bugün modern ve şehirli kadının vazgeçilmezi haline gelen Yargıcı, koçluk hizmeti için Sola Unitas Koç Akademisi’ni tercih etti.

irketlerin verimlilik, hizmet ve ürün kalitesi, organizasyon becerisi, müşteri odaklılık ve gelirlerinde önemli artışlar sağladığı yapılan pek çok araştırma ile kanıtlanan koçluk hizmetine değer veren Yargıcı da çalışanları için koçluk hizmeti alan markalar arasına katıldı.

Bu hizmeti için Sola Unitas Koç Akademisi’ni tercih eden Yargıcı, çalışanlarına verdiği değeri birçok yeni proje ve çalışma ile desteklemeyi amaçlıyor. Bu çalışmalardan biri olarak; kurumsal koçluk adımları için Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite edilmiş olan bir yapıyı seçmesi, çalışanlarına ve organizasyonuna verdiği değeri gösteriyor.

Koçluk hizmeti alacakları kurumu seçerken özellikle kurumun referanslarını ve dünya standartlarına olan yakınlığını dikkate aldıklarını dile getiren Yargıcı İnsan Kaynakları Direkörü Seçil Çeker, bu işbirliği ile ilgili şunları söyledi;

“İnsanın sadece bir kaynak olmaktan çıkıp, “değer” olarak kabul edildiği günümüzde, çalışanların da bu değeri hissettiklerinde daha mutlu, işini seven ve motive bir şekilde kuruma çok daha fazla katkıları olduğunu düşünüyoruz. Yönetici koçluğunun, çalışanlarımızın hayat dengesini kurmasında, motivasyon ve verimliliğin artmasında büyük önem taşıdığına inanıyoruz.”

En çok tercih edilen işyeri olma hedefi olan Yargıcı, Sola Unitas Koç Akademisi ile yaptığı bu yeni işbirliği ile çalışanlarına verdiği önemi bir daha kanıtladı.

Koçluk Hizmeti Hakkında: Dünyanın önde gelen araştırma kurumlarınca yapılan çalışmalar, koçluk hizmeti alan personelin verimlilik artışının %86’ya kadar çıktığını ve terfi alan kişilerin oranının %40’lara ulaştığını gösteriyor.

Aynı çalışmalara göre; koçluk hizmeti alan yöneticilerin %77’si astlarıyla, %71’i üstleriyle, %67’si ekip çalışanlarıyla, %63’ü kendi seviyesindeki çalışanlarla ilişkilerinde ve %61’i iş tatmininde, %52’si problem çözme becerilerinde ciddi ilerleme olduğunu gözler önüne sermektedir.