Vakit Tamam!

Vakit Tamam!

514
0
PAYLAŞ

Bazı günler vardır, eylemsel olarak, koca bir hiçbir şey ile ifade edebildiğin bir gerçekliği yaşarken, düşünsel ve duygusal dünyanda çok şey yaptığın… Bir nevi fırtına öncesi, havadaki tedirgin eden sessizliğe benzer duyumsadığın. İçinde, yaşayıp büyüttüğün, her yaşadığın olumsuzlukta beslediğin sabotajcıların bağıra çağıra kavgaya tutuşmuşken, dışarıda sen daha önce hiç bakmadığın bir açıdan onları seyre dalmışsındır.

Onca sene sana türlü bahaneler sunan, her adım atmak istediğinde engelleyen, her değişim isteğinde korkularını ve kaygılarını alevlendiren sabotajcıların, özüne doğru yaptığın yolculukta kendine sorduğun;

-Ben kimim?

-Kimliklerimi çıkardığımda geriye ne kalıyor?

-Gerçekten ne istiyorum?

-Ne yaparken çok mutluyum?

Sorularını kendine sordukça, değersizleştiler. Farkındalığın arttıkça gereksizleştiler. Kavgaya tutuşmaları bu yüzden…

Vakit tamam!

Artık kendi gerçeğin üzerinden planlar yapman gerektiğini biliyorsun. Hiç kimsenin mükemmel olmadığını ancak herkesin sahip olduğu kendine özgülüğü ile mükemmel olduğu gerçeği sana, kendi gerçeğine nasıl sahip çıkacağını, tüm karanlık ve aydınlık yanların ile kendini nasılda sevmen gerektiğini gösterdi.

Artık hayal kurmanın gücünü biliyorsun. Yalnızca gerçekten istediğinde ve bunu tüm hücrelerinde hayal edebildiğinde, bilinçaltının, ona ulaşman için çareler üretmeye başladığı gerçeği sana, evrenin gerçek sihirli gücünün aslında senin içinde olduğu gerçeğini gösterdi.

Artık zihninin ve kalbinin gerçek değerlerini besledikçe mutlu olduğunu biliyorsun. Değerlerin, kişinin yaşamındaki kendi deneyim, gözlem ve duyumları ile oluşturduğu, doğuştan getirdiği mizacı ile direkt bağlantılı yaşam başlıklarıdır gerçeği sana, değerlerini bilmenin sonsuz mutluluk olduğu gerçeğini gösterdi.

Artık ‘KEŞKE’ diye bir şey olmadığını biliyorsun. İnsanlar her an kendi kullanılabilir kaynakları ile kendisi için en uygun seçimi yapar gerçeği sana, verdiğin her kararı o an sahip olduğun bilgi ve donanım ile aldığın için seçimlerinde ne kadar da özgür olduğun gerçeğini yaşattı.

Artık sadece anda kalabilirsen hareket edebildiğini biliyorsun. Sürekli geçmişi düşünürsen hayatına yeni bir şey koyamazsın, sürekli geleceği düşünürsen şimdi yapman gerekenleri yapamazsın gerçeği sana, anına sahip çıktıkça karar alabilen olduğun gerçeğini öğretti.

Artık vazgeçersen kaybedeceğini biliyorsun. Sadece gerçekten isteyen, gerçekleri üzerinden plan yapan, harekete geçtikten sonra engeller karşısında esneyebilenler ve sabredenler kazanır gerçeği sana, bir şeyi gerçekten istemenin evrenin sana verdiği en büyük güç olduğu gerçeğini öğretti.

Hadi şimdi, hemen şimdi bildiklerin ile ne yapmak istersin?

Sevgi, umut ve barış ile…

Buket Özbek
Yaşam & Öğrenci Koçu
NLP Master