Telefonu Sekse Yeğliyoruz!

Telefonu Sekse Yeğliyoruz!

192
0
PAYLAŞ

Telefon devi Motorola’nın yaptırdığı araştırmaya göre, akıllı telefon kullanan her 5 kişiden 1’inin telefonunu sekse yeğlediği ortaya çıktı. Araştırma, ABD, Ingiltere ve  Çin dahil yedi bin katılımcı üzerinde yapıldı.

Akıllı telefonlar banyoda ve yatakta insanlarla sürekli beraber. Motorola’nın yaptırdığı araştırmada, katılımcıların yüzde altmışı telefonlarıyla yattıklarını itiraf ederlerken, bu oran Hindistan’da yüzde 74 ve Çin’de yüzde 70’e kadar çıkıyor. Akıllı telefonlarını tuvalette de yanlarına alanların oranı ise yüzde 57 olarak saptanırken, bu işi özellikle Çinli ve Brezilyalı kullanıcıların yaptıkları belirlendi. Her 6 kullanıcıdan 1’inin duş alırken bile telefonlarını yanlarında bulundurdukları saptandı. 

En sırdaşımız cebimiz
 
Araştırmaya katılanların yüzde 54’ü ‘yangın anında kediden önce akıllı telefonları kurtarırdık’ derken, telefonlarını bir candan daha önemli olarak algıladıkları ortaya çıktı. Öte yandan araştırmaya katılanlarda yüzde 22’si bir hafta sonu seksten vazgeçebileceklerini, ama akıllı telefonlarından vazgeçemeyeceklerini belirtti. Yüzde kırk oranındaki katılımcı ise en yakın arkadaşlarına bile anlatmayacakları en gizli sırlarını telefonlarına anlattıklarını söyledi. 
 
Araştırmaya katılanların hepsinin telefonlarıyla mutlu oldukları söylenemezken, yüzde 39’u “akıllı telefonumla mutluyum” dedi. Yüzde 79’u ise telefonun en uygunsuz bir zamanda çalmasından rahatsızlık duyduklarını açıkladı.
Kaynak Vatan Gazetesi