Süzülerek Gidiyoruz

Süzülerek Gidiyoruz

146
0
PAYLAŞ

İnsanın pek çok konuda üstünlükleri vardır. Ama suyun üzerinde kaymak bunlardan biri değildir. Havuza girdiğimizde hepimiz biraz çaba harcayarak başımızı suyun yüzeyinde tutup bir kaç kulaç atmayı başarırız.

Şimdi deniz üzerinde süzülen bir araç olduğunuzu hayal edin. Aşağıdakilerden hangisi sizi tanımlar:

1.     Kütüklerden yapılmış bir sal

2.     Dayanıklı bir sandal

3.     Yarış teknesi

4.     Yolcu gemisi

Su üzerindeki aracın hiçbir yanında sınır ya da engel yoktur. Kendinizi açık denizde bir tekne olarak hayal etmek, kısıtlayıcı bağlardan uzak bir hayatı düşlemektir. Sizi tanımlayan deniz aracı ise sadece kendinize ait olan zamanı nasıl değerlendirdiğinizi anlatır.

1.     Kütüklerden yapılmış bir sal,

Boş zamanınızı bir yerden diğerine amaçsızca gezerek geçiriyor, açık hava faaliyetlerinden zevk alıyorsunuz. Sizin için önemli olan doğa ortamında bulunmak. Çünkü siz, bütün bir günü çimlerin üzerinde sırt üstü yatıp sadece bulutları izleyerek geçirdiğinizde mutlu oluyorsunuz.

2.     Dayanıklı bir sandal

Bedensel faaliyetler, ter dökmek sizi dinlendiriyor. Vücudunuzun sınırlarını zorlayan her türlü faaliyet hoşunuza gidiyor.

3.     Yarış teknesi

Yüksek tempolu eğlence türlerini tercih ediyorsunuz. Sürat sporları, talih oyunları ve zamana karşı oynanan, reflekslerinizi sınadığınız oyunlar.

4.     Yolcu gemisi

Sizce gündelik hayatta yeterince heyecan var. Boş zamanlarınızda satranç oynamayı ve yap-bozla ilgilenmeyi, yürüyüş yapmayı, güzel bir roman okumayı ya da salon oyunlarını.

Kaynak:Kokoloji