Sorun Sende Değil Hormonlarında !!!

Sorun Sende Değil Hormonlarında !!!

499
0
PAYLAŞ

Kendimi kaybetmişim gibi hissediyordum ve hayatımdaki herkesi de kaybetmekten korkmaya başlamıştım. Hayat artık bitmek bilmeyen, sıkıcı ve monoton bir iş gibi geliyordu. Ama bunu çözmek için bir şeyler yapacak enerjim yoktu; 2017’de, soğuk bir ocak akşamına kadar. İşten eve gelmiş, çocukları doyurmuş, mutfak tezgahına yaslanmış gözlerim kapanmasına rağmen, yarın patronuma vermem gereken raporu nasıl bitireceğimi düşünüyordum. O dönem kızım yedi yaşındaydı. Okulda çizdiği zürafa resmini göstermeye koşarak geldi (en sevdiğim hayvan olduğunu biliyordu.) “Anneciğim, Anneciğim, bak bugün ne yaptım!” Arkamı döndüm ve ona bağırdım, “Şimdi olmaz Sasha!” Küçücük yüzü buruştu ve homurdandı, “Neden hep böyle huysuzsun ki?” dedi ve odadan hışımla çıktı.

Beni harekete geçiren şey bu oldu. Sanki sırtımdan bıçaklanmış gibiydim. Hiçbir zaman istemediğim o, ‘Huysuz Anne’ olmuştum. Ben eğlenceli bir anne olmak istiyordum! “Artık yeter!” dedim kendi kendime, “Bir şeyler yapmam gerek.”

Bu sözler Sorun Sende Değil Hormonlarında kitabının yazarı Nicki Williams’a ait. Yazarın amacı, kadınların tek başlarına acı çekmemeleri ve potansiyellerinin tamamına erişmeleri için ihtiyaçları olan bilgi ve araçlar ile kadınları güçlendirmek.

Bir kadın olarak vücudunuzda neler olduğunu  merak mı ediyorsunuz?
Yalnız değilsiniz! Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kadın gereksiz yere acı çekiyor. Aşırı stres, yorgunluk, kilo vermekle uğraşmak, ruh hâli dalgalanmaları, PMS ya da sıcak basmaları ve gece terlemeleri… Hayat büyük bir mücadeleye dönüşmüş gibi.

Birçok kadının farkında olmadığı şeyse sürdürülebilir kilo vermenin, zindeliğin ve dengenin sırrı son moda rejimler ya da spor salonu programları değil.

Nitelikli bir beslenme terapisti ve hormon uzmanı olan yazar Nicki Williams kitabında hormonlarınızın kontrolünü yeniden kazanmak ve kalıcı kilo verme, sınırsız enerji, dengeli ruh hâli ve hormon ahengine ulaşabilmeniz için basit ve dört adımlı çözümünü paylaşıyor.

Artık son moda rejimler, mucizevi haplar ya da çılgın antrenmanlar yok. Bu çözüm sizlere ömür boyu mutlu hormonlar verecek!