Sola Unitas Meme Kanseri Farkındalık Kampanyası

Sola Unitas Meme Kanseri Farkındalık Kampanyası

138
0
PAYLAŞ

Çağımızın en önemli hastalıklarından birisi meme kanseri. Dünya üzerinde bir yıl içinde geneli kadınlar olmak üzere meme kanseri ile mücadele etmek zorunda kalan bir çok birey mevcut.

Türk Istatistik Kurumu (TUIK) 2007 verilerine göre, nüfusu 70 milyonu aşan ülkemizde, 100 bin kadından 22’si meme kanserine yakalanıyor. Meme kanserinden ölüm oranı ise 100 bin kadında 10 kişi olarak belirtiliyor. Bundan 19 yıl önce Evelyn Lauder tarafından hayata geçirilen Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası; pembe rengin saflık ve yenilenme anlamına geliyor olmasından dolayı sembolünü pembe kurdela olarak seçmişti.

Her yıl Ekim ayı süresince bu farkındalığı yaygınlaştırmak adına çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Biz de Sola Unitas ekibi olarak bu farkındalık çalışmalarında bizim de payımız olsun istedik. Çünkü bilginin ve erken teşhisin hayat kurtardığını biliyoruz. Bu yüzden biz tüm kontrollerimizi zamanında yaptırıyoruz. Ve düzenli olarak kontrollerini yaptıran takipçilerimize ücretsiz bireysel koçluk seansı hediye ediyoruz. Bütün yapmanız gereken en son yaptırdığınız kontrolün  belgesi ile bir fotoğraf çektirip e.koceditor@gmail.com”a  göndermek.

Sağlıklı Günler