Sola Unitas Akademi ile profesyonel koçluk eğitimi

Sola Unitas Akademi ile profesyonel koçluk eğitimi

282
0
PAYLAŞ

Sola Unitas Akademi bahar dönemi profesyonel koçluk eğitimi başlıyor. Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) Onaylı eğitimle katılımcılar hayatlarında köklü değişiklikler gerçekleştiriyorlar.

Sola Unitas Akademi’nin Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilen Profesyonel Koçluk Sertifika Programı bahar dönemi eğitimleri başlıyor. Toplam dört modülden oluşan sertifika programının ilk modülü “Temel Koçluk Becerileri” 14 Şubat 2015 Cumartesi günü Sola Unitas Akademi’nin Harbiye’de Ofisi’nde başlıyor.

Koçluk hizmetleri ve koçluk eğitimi alanlarında yoğunlaşan, hizmet verdiği tüm paydaşlarına değer katmayı hedefleyen bir kurum olarak 2009 yılında kurulan Sola Unitas Akademi, sıra dışı eğitim anlayışı ile fark yaratıyor. Vizyonuna insanların kendilerini ve başkalarını yargılamadıkları, herkesin kendi olarak sevildiği ve tanındığı bir dünyayı koyan Sola Unitas Akademi, kurulduğundan bu yana geçen beş yılda dünyada koçluk alanındaki 3 otorite kurum, Uluslararası Koç Federasyonu (ICF, International Coach Federation), Uluslararası Koçluk Derneği (IAC, International Association of Coaching), Koçluk Derneği (AC, Association for Coaching) lisanslarına sahip, Türkiye’deki tek koç akademisi olarak hizmetlerini sürdürüyor.

Dokuz koçluk yetkinliğini temel alan ve “Koçluğun Babası” olarak bilinen Thomas Leonard’ın önderliğinde oluşturulan Sola Unitas Akademi’nin “Profesyonel Koçluk” eğitimine, sadece profesyonel koç olmak isteyenler değil, kişisel gelişimine önem verip, hayatını doğru yönlendirmek isteyenler ve iş hayatında dengeleri doğru kurmak isteyenler de büyük ilgi gösteriyorlar.

Katılımcıların, insan zihnine giden derin bir yolculuğa çıktıkları eğitimin birinci modülünde öğrenciler koçlukla ilgili temel yetkinliklere sahip oluyorlar. Tamamı Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) unvanına sahip Türkiye’nin sayılı koçları tarafından verilen eğitimin diğer modülleri Koçun Varlığı, Olasılıklar Dünyası – Transaksiyonel Analiz, Birlikte Oluşturma başlıkları altında toplanıyor.

Koçluk eğitimi sonunda uluslararası geçerli ACC ve PCC unvanlarının alınabilmesi için eğitimin Sola Unitas Academy gibi ICF’in akredite etmiş olduğu tam yetkili bir kurumdan alınması gerekiyor ve Sola Unitas Akademi de bu yetkiye sahip Türkiye’deki sayılı kurumlar arasında başı çekiyor.

Sola Unitas Akademi’yi rakiplerinden ayıran farklardan diğerleri de, eğitimlerde Powerpoint kullanımnın yasak olması; eğitimlerin tamamen tecrübe edinme, fasilitasyonlara katılma ve tam da bu şekilde kalıcı öğrenme sağlama metoduyla yapılıyor olması gibi, eğitime katılan yetişkinlerin ilgilerini ve meraklarını sürekli yüksek tutmayı hedefleyen son dönem eğitim metotlarını tercih ediyor olması.

Sola Unitas Akademi ile yola çıkılacak “Profesyonel Koçluk” serüveni, katılımcıların hayatlarında kalıcı değişikliklerin oluştuğunu görmelerini sağlarken; davranışlarında kalıcı değişiklikler yaratmayı hedefliyor. Katılımcılar, Sola Unitas Akademi’nin “Profesyonel Koçluk Eğitimi” ile iyi birer profesyonel koç olabilir; kişisel gelişimlerinde ve profesyonel yaşamlarında kalıcı değişiklikler yapabilirler.

Kaynak: Kurumsal Haberler