Şimdiye Kadar Yazılmış En İyi İstifa Mektubu

Şimdiye Kadar Yazılmış En İyi İstifa Mektubu

297
0
PAYLAŞ

Birçok yaratıcı yazar gibi Sherwood Anderson da iki yakasını bir araya getirmek için reklamcılıktan, satıcılığa kadar pek çok iş yaptı.

Ta ki 41 yaşında başarılı bir roman yazarı oluncaya kadar. Derin iç görü sahibi, espri anlayışı yüksek ve zeki bir insandı. 1918 yılında kendini kurumsal hayattan çekip tamamen yazarlıkla uğraşmaya karar verdiğinde muhtemelen şimdiye kadar kaleme alınmış en iyi istifa mektubunu yazdı.

Sevgili Barton,

Senin emrinde çalışan uzun zamandır kovulması gerektiğini düşündüğüm biri var. Sherwood Anderson’dan bahsediyorum. (Kendisinden bahsediyor.) Oldukça yetenekli bir adam. Ancak uzun zamandır emin olduğum bir şey var ki, bu işi yapmaya gönlü yok.  

Hiç şüphesiz bu Anderson organizasyonumuz için bir övünç kaynağıdır. Evet biraz uzun ve saçı başı dağınık ama bir şekilde insanları etkiliyor.  

Gelgelelim Anderson üretken bir adam değil. Dediğim gibi bu işi yapmaya gönlü yok. Bence kovulmalı ve eğer bunu siz yapmazsanız onu ben kendim kovmak için izninizi istiyorum. Bu durumda önümüzdeki hafta başı şirketimizle ilişiğinin kesilmesini öneriyorum.

İyi bir adam. Onu biraz hüsrana uğratacağız ama hadi sepetleyelim gitsin.

Saygılarımla bilginize sunarım

Sherwood Anderson