Sevilen İnsanların Sahip Olduğu 8 Özellik

Sevilen İnsanların Sahip Olduğu 8 Özellik

35715
0
PAYLAŞ
Sevilen İnsanlar
1.”Ben her şeyi bilirim”ci olmamak.

Konuşmaları bölmez ve fikir sahibi olduğunuz her konuya atlamazsınız. İnsanları dinlemeye gayret edersiniz ve ilgilendiğinizi belli eden sorular yöneltirsiniz. İnsanların sorunlarını önemsersiniz ve çözüm bulmaya çalışırsınız. İnsanlar böylece sizden tavsiye almak için konuşma ihtiyacı duyarlar.

2. Kendi işleriyle meşgul olmak.

Başkalarının hayatlarına karışmazsınız. İş yerinde veya okulda sizin bir şekilde giyiniş tarzınızı hatta yemek tercihinizi bile eleştiren birine rastlamış olabilirsiniz. Bunun ne kadar sinir edici olduğuna şüphe yok. Kimse böyle insanlarla yakın olmak istemez. Siz herkesin yaşamına, en önemlisi kendi yaşamınıza saygı duyar ve kendi işlerinizle ilgilenirsiniz.

3. Kin tutmamak.

Özellikle incir çekirdeğini doldurmayan bir sebepten ortaya çıkan kavgalar için kendinizi yormazsınız. Tartıştığınız insanlar bile sizinle tartışırken rahatça konuşabilirler çünkü kin tutmayacağınızı bilirler. Geçmişe sünger çekebilen biri olmak en çok da sizin için önemlidir. Kafanızı sizi olumsuz etkileyecek olaylarla ve insanlarla yıllarca yormamanız gerekir. Hayatın en gerçek öğesi zamandır. Geçtiği zaman orada geçenleri de zamanla birlikte orada bırakmak gerekir.


4. Sabırlı olmak.

İnsanlara hata yapmaları, öğrenmeleri, büyümeleri için fırsat verirsiniz. Hayatta her şeyin öylece tecrübe edilmediğini bilir ve onlara zaman tanırsınız. Bu sizi çevrenizde sevilen bir insan yapar çünkü insanlar size güvenirler.

5. İnsanların içindeki güzellikleri fark edebilmek.

Bazen farklı kişilik özelliklerine sahip insanlarla bir arada çalışmak çok zordur. Fakat siz insanların içlerindeki güzellikleri bulmaya çalışırsınız. İnsanların pozitif yanlarına odaklandığınız gibi hayatın da çirkin yanlarından çok güzelliklerine odaklandığınız için insanlar sizin etrafınızda olmaktan hoşlanırlar.

 6. Cömert olabilmek.

Mağazada kendinize bir şeyler bakarken sevdikleriniz için de bir şeyler almaktan mutlu olursunuz. Ofiste abur cubur atıştırırken iş arkadaşlarınızla paylaşır ve bundan rahatsız olmazsınız. Çalışma arkadaşınıza sabah en sevdiği kahveyi almak ve onun güne mutlu başlamasını sağlamaktan keyif duyarsınız. Düşüncelisinizdir de. İnsan sizinle arkadaş olmak için neler yapmaz ki!

7. Güvenilir bir insan olmak.

İnsanların sırlarını iyi saklarsınız. Yargılamaz ve onları dinlersiniz. İnsanlar sizin ilgili tavrınızı fark eder ve size güvenirler. Sıkıntılarını sizinle paylaşmaktan çekinmezler. Ne olursa olsun ön yargılı davranmayacağınızı bilirler.

8. Mutlu ve pozitif olabilmek.

İnsanlar sizin yanınızda bütün dertlerini unuturlar. Çok komik veya eğlenceli biri olmak zorunda olmadığınızı bilirsiniz. Herkesin bir derdi varken asıl yetenek mutlu olmak ve pozitif kalabilmektedir. Siz bunun bilincinde olarak hayatı kendiniz veya başkaları için zorlaştırmanın anlamsız olduğunu bilirsiniz.

Sevilen bir insan olmayı istemek kadar doğal bir şey yok. Bütün insanlar sevilmeyi, sevmeyi hak ederler. Sevilmek ve sevmek gördüğünüz gibi hiç zor değil. Siz yeter ki doğru olduğunu inandığınız şeylerden ödün vermeyin.

Bu yazıyı sevdiyseniz “Mutlu Bir Hayatın Sırrı Hikayenizde Gizli!” adlı yazıyı da okuyun.

kaynak: http://filoji.com/sevilen-insanlarin-sahip-oldugu-8-ozellik/