Rüyada Yaşam Koçu Görmek?

Rüyada Yaşam Koçu Görmek?

181
0
PAYLAŞ

Son on yılın belkide en fazla tartışılan meslek grubu koçluk, her konuda olduğu gibi bu konuda birçok kişinin görüş ve yorumları ile ortalık toz revan. Bir kaç gün önce Umut Hocamın yazısını görünce nedendir bilinmez birden aklıma geldi. Red kültürü ile büyütülen bir kuşağız sanırım dedim. Genetik kodumuza ulus olarak her şeye, her yeniliğe karşı peşinen bir itiraz gizlenmiş diyerek te ekledim. Sanırsınız gizliden genetiğimizin bir yerlerine gizlenmiş fırsatını buluverdiğinde ortaya çıkıp ben burdayım demek için sabırsızlanan afacan çocuklar misali ortalıklarda geziniyoruz. İnsan sormadan edemiyor neden bu kadar çok amalarımız, lakinlerimiz, fakatlarımız var diye. Bu kadar amalara karşın hepimizde birçok güçlü yetenekte var ve bu yetkinliklerle ne yapabiliriz de bu döngünün dışına çıkabiliriz diye düşünürken buluyorum kendimi. Son haftalarda sanırım o kadar çok odaklandım ki tabiat sesime kulak verip Cüneyt Özdemir’in twittera yüklediği “yalan mı etrafınızda bir deneyin” videosunu karşıma çıkarıverdi.  Gerçekten Böyle Değil mi? Tam Cüneyt Bey ne güzel yakalamış derken Üstün Dökmen’in koçlukla ilgili yorumu ekranımda belirdi.
Cüneyt Özdemir’i çok seviyor olmalı ki Üstün Dökmen’de bu twiti desteklemek, en azından bir parça çorbaya tuz boca edebilirmiyim diyerek konu ile ilgili açıklamasını tam yerine yapıştırmış dedim:
Neymiş efendim ;“Yaşam koçluğu meslek istismarıdır. “(Üstün Dökmen) Açıklama İle İlgili Haber 

Hocamızın son bir kaç gündür yaptığı açıklamalara baktığımda konunun bir talihsizlik olmadığını görebiliyoruz. Nede olsa son iki haftadır bir çok konuda marjinal söylemler geliştiriyor. Plak çıkartan şarkıcılar misali. Unutulmaya yüz tutunca patlat bir tartışma devam etsin. Sanırım hocamızda eski alışkanlıklardan olsa gerek bir süredir tartışmaya neden olacak açıklamaları ard arda yapıyor.

Neden kaynaklanıyor, neden değişime bu kadar kapalı bir toplum olduk derken, insan neden bu tarz açıklamalara ihtiyaç duyar diye kendi kendime konuşurken arkadaşlardan birisi kısa yorumla fısıldayı verdi “rüyasında görmüştür.”

Üstün Hoca rüyasında mı gördü bilmiyorum ama yaşam koçu nedir ne yapar diye merak edip sorup soruşturmuş olsa bu açıklamayı yapmaz, ısrarlı bir şekilde meslek etiği ile hareket etmek isteyen meslektaşlarımızın çabalarını bir nefeste yok farz etmezdi diye düşünüyorum.

Tabi birde hocanın rüyasında yaşam koçu görmüş olabileceği ihtimali üzerine rüyada yaşam koçu görmenin hangi durumlara yorumlanması ile ilgili ünlü yorumcu Sadıktan bir alıntı yapmak istiyorum.

Rüyada yaşam koçu görmek ne anlama gelir?

“Ünlü yorumcu Sadık a göre, zahmetle birlikte düşlediği şerefe, işaret ettiği söylenir”

Rüyada Yaşam Koçu  görmek kendini çok çaresiz hissetmeye ve hata yapmaya, kişinin dara düştüğünde çevresinde faydası dokunacak kimselerin olacağına ve büyük problemleri bile en küçük halde atlatmaya, kısa süre alınacak hayırlı ve temiz habere yahut olaya işarettir. Rüyada yaşam koçu görmenin anlamı; hayırlı ve güzel gelişmelerle yaşayacağına, kötü günleri geride bırakıp refaha kavuşacağına, insanlara karşı daha yumuşak bir tutum sergileyeceğine ve nefsine halim olacağına, uzun süredir planladığı şeyleri hayata geçirmeye başlayacağına, sağlığının yerinde olduğu sürece helal para kazanacağına delalet eder.

Yorum için: Rüyada Yaşam Koçu Görmek

Eğer rüyada yaşam görmüşse Üstün Hoca için sanırım gelecek günlerde hayırlı ve güzel gelişmeler yaşayacağına işaret ediyormuş. Ne diyelim hayırlısı olsun 😉