Psikoloji Alanında Erasmus Anlaşması Olan Üniversite

Psikoloji Alanında Erasmus Anlaşması Olan Üniversite

2571
0
PAYLAŞ

Davranış Bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, yurt dışı üniversiteleriyle ERASMUS anlaşmalarını artırıyor.

Son olarak İngiltere’den Worcester Üniversitesi ile anlaşma yapan Üniversite, psikoloji lisans eğitiminde Türkiye’nin en çok anlaşması bulunan Üniversitesi.

Üsküdar Üniversitesi ERASMUS+ ile öğrencilerini Dünyanın saygın üniversitelerine gönderiyor. Öğrenciler bu kapsamda şirket ve ya kurum ve kuruluşlarda staj imkanı da yakalıyor.

Avrupa Birliği Komisyonu hayat boyu öğrenme programı kapsamında

2014-2020 yılları arasında Erasmus+ Programına dâhil olan Üsküdar Üniversitesi Erasmus anlaşmalarını çoğaltıyor.

Üsküdar Üniversitesi, aralarında Romanya, Polonya, Yunanistan, Portekiz, Litvanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Danimarka, Slovenya, Finlandiya ülkelerinin olduğu yaklaşık 100 üniversite ile Erasmus anlaşmasına imza attı.

Kısa sürede anlaşmaları hayata geçiren Üsküdar Üniversitesi, psikoloji lisans eğitimi alanındaki anlaşmalarıyla da Türkiye’nin en fazla anlaşması bulunan üniversitesi oldu.

Üniversite son olarak İngiltere’deki “University of Worcester” üniversitesiyle anlaşma imzaladı. Üniversiteden Dr Heather Forland, Chris Taylor ve Catherine Hyde, Üsküdar Üniversitesi’nin çalışmalarını yerinde görmek üzere üniversitede incelemelerde bulundu.