Potansiyelinizi keşfetmek için

Potansiyelinizi keşfetmek için

254
0
PAYLAŞ

“Hayatımızın iyileşmesinin tek yolu, şansımızı denemek. Bunun için hayatta alabileceğimiz ilk ve en zor risk, kendimize karşı dürüst olmak.”
– Walter Anderson

Günlük hayatın koşuşturması, başarısızlıklar, korkular, zorunluluklar içinde birçoğumuz gerçekten kim olduğumuzu ve içimizdeki gücü unutuyoruz. Oysa sevgi ve huzur için yaratılmış olan ruhlarımız, hem kendimizi hem de çevremizdeki dünyayı değiştirebilecek kadar büyük bir güce sahip. Aslında hepimiz, sandığımızdan çok daha büyük bir güce sahibiz. İşte size kim olduğunuzu ve içinizde ne kadar büyük bir güç taşıdığınızı hatırlatacak, kendinizle ilgili gerçekler:

Hiç durmadan büyüyorsunuz
Evren hiç durmadan büyüyor, genişliyor. Siz de evrenin bir parçası olarak hiç durmadan büyüyüp gelişiyorsunuz. Yeni fikirler, yeni hayaller, yeni işler ortaya koyuyorsunuz. Asıl sorun, genç yaşlardan itibaren isteklerinizi bastırmanız ve başkalarının beklentilerine uyumlu bir şekilde yaşamanız gerektiğinin anlatılması. Ruhunuzun gerçekte ne istediğiyle, konformist yaşam biçiminiz arasındaki boşluk, içsel bir rahatsızlık ve mutsuzluk yaratıyor.

Hedefiniz kendiniz olmak
Büyük bir ev almak, vücudunuzu şekle sokmak, kariyer basamaklarının zirvesine tırmanmak, evlenmek için bu dünyaya gelmediniz. Hedeflerinizi ve hayallerinizi tamamlamak hayatınızın güzel bir yanı olabilir ancak bu sadece pastanın üstündeki süsü. Hayattaki gerçek amacınız, kendiniz olmak, kendi tutkularınız, ilgi alanlarınız, fikirleriniz, gariplikleriniz, güzel yanlarınızın birleşiminden oluşan o biricik varlığı gerçekleştirmek. Bu dünyadaki göreviniz kim olduğunuzu daha çok keşfetmek, kendinizi ve başkalarını derin bir şekilde sevmek, mutluluğu tatmak ve öğrenip büyümek.

Tüm etiketlerinizin altında siz varsınız
Hayatta pek çok etiketiniz, unvanınız, rolünüz olabilir. Ancak bunları gerçek kimliğinizle karıştırmayın. Aldığınız bu etiketlerle değişmeyen, derinlerde bir özünüz var. Çok büyük bir iş yeri sahibi de olabilirsiniz işsiz de, evli de olabilirsiniz bekar da, fit de olabilirsiniz sağlıksız da, mutlu da olabilirsiniz depresif de ancak siz her zaman aynı sizsiniz. Ruhunuz hiçbir zaman değişmez.

Kendi dünyanızı yaratacak güce sahipsiniz
Hayat hikayenizin yazarı ve kalemi elinde tutan kişi sizsiniz. Ne istediğiniz ve isteklerinizi destekleyecek kelimeleri, eylemleri, düşünceleri seçmeniz konusunu netleştirerek işe başlayabilirsiniz.

Doğanız gereği iyilik, sağlık, mutluluk ve sevgiye yatkınsınız
Kendinizi her zaman yorgun, kırgın, sevgisiz, mutsuz ve gergin hissetmek için yaratılmadınız. Bu aslında düşünceler tarafından sınırlandığınızda, korku tarafından taş kesildiğinizde, ruhunuzun isteklerini reddettiğinizde yaşanan durum. Aslında sevgi, huzur ve mutluluk için yaratıldınız. Sadece bu duygular zaman zaman kendini sevmeme, yanlış düşünceler ve korku duygusunun altında kalmış olabilir.

Hayattaki her şey öğrenmeniz gereken bir ders
Gelişmek ve potansiyelinizin en üstüne çıkabilmek için bu dünyadasınız. Bunu, hayattan dersler çıkarmadan yapamazsınız. Yaşadığınız deneyimleri, kendinizi geliştirmek için öğrenmeniz gereken dersler olarak görün. Farkında olun. Eğer ders çıkarmazsanız, aynı acıyı ve mutsuzluğu, içsel çatışmaları, negatif sonuçları tekrar yaşarsınız.

Olduğunuz halinizle zaten mükemmelsiniz
Eğer evrenin bir parçasıysanız, ne hakla onu yeterince iyi olmamak, güzel olmamak, yetenekli olmamakla eleştirirsiniz? Hayatınızı yönlendirirken hatalar yapabilirsiniz ancak bu sizi kötü bir insan yapmaz. Dans ederken, bir şeyler yaratırken, severken, sevilirken, gülerken, gün batımını izlerken veya sevdiğiniz bi şeyi yaparken kendinizi kaybettiğinizde, içinizdeki kutsal doğanın size göz kırptığını fark edebilirsiniz.

Doğal haliniz sevgiyle doludur
Eğer yargılamak, eleştirme, etiketler yapıştırma, kalıplara sokma alışkanlıklarından vazgeçebilirseniz, her birimizin içinde parlayan ışığın farkına varabilirsiniz. Böylelikle kendinizi daha çok sevgiye açarsınız.

Sandığınızdan daha çok güvendesiniz
Dünyayla ilgili korkularınız ve endişeleriniz, zihninizdeki bir korku filminden ibaret, hiçbiri gerçek değil. İçinizde çok daha güçlü, güvenli ve kolay kolay kırılmaz biri var. O kişi başkalarının düşünceleri veya dış etkenlerle kolay kolay yıkılacak biri değil.

Dünya sizin bir yansımanız
Görmeyi umduğunuz şeyi görürsünüz, verdiğiniz kadarını geri alırsınız. Daha fazla sevgi, dostluk, destek, bolluk ve başarı istiyorsanız, öncelikle bunları kendinizde var ederek başlayın.

Aradığınız tüm yanıtları bulabilirsiniz
Kendinize güvenmeyi ve içinizdeki sesi dinlemeyi öğrenirseniz, içinizdeki bilgelik, kılavuzluk ve fikir deposu karşısında şaşkınlığa kapılabilirsiniz. Aradığınız yanıtlara meditasyon yaparak, günlük yazarak, kendi içinizi araştırarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Notesonbliss