Organik İlişkiler

Organik İlişkiler

187
0
PAYLAŞ

Başlıktaki organik sözcüğünü son yıllarda ne de çok duyar olduk değil mi? Besin sistemimizdeki üretim proseslerinde kimyevi gübre, hormon ve benzeri ürünlerin kullanılıyor olması bizleri oldukça tedirgin etti ve daha sağlıklı beslenebilmek adına daha yalın üretilen ürünlere doğru bir yönelim söz konusu. Bugünkü yazıma ışık tutanda bu yönelim oldu.

Yukarıdaki düşüncelerden hareketle günlük ilişkilerimizde nedenli organiğiz şeklinde bir soruyla karşı karşıya kaldım. Genelde çevremizde yaşça ileri gelen büyüklerimizden sıklıkla şunu duyarım. “İlişkiler çok dejenere oldu. Kimsenin kimseye saygısı kalmadı. Samimiyetsiz, tam bir güvensizlik ortamı hakim hayata.”

Peki, ne oldu da böyle bir döneme gelindi? Ya da ne oldu da böyle düşünür hale geldik diyelim?

Hayatımıza, ilişkilerimize dahil olan kimyevi maddeler, hormonlar neler? Acaba birbirimizi görmüyor, yeterince dinlemiyor muyuz?

Ne de fazla soru oldu değil mi? Aslında cevapların hepsi bu sorularda gizli.

Örneğin; Sabah işe giderken gördüğümüz mahalle esnafımız ya da komşu büyüğümüzü gördüğümüzde bir merhaba deyip halini hatırını soruyor muyuz? Çevremizdeki insanlarla iletişimi kestiğimiz için onların hikayelerini bilmiyor olmak bizi duyarsızlaştırıyor ve bir süre sonra yalnız olduğumuzu hissediyoruz. Yukarıdaki sorularımın tümü şuan hayatımızın içerisinde olan durumlar. iletişim ve temasa kapalı hayat ilişkilerimizi hormonla besliyor. Hormonlu ilişkiler ise suni, samimiyetsiz, güvensiz ilişkiler oluyor. Bu da büyüklerimizin yakındığı cümleleri haklı çıkarıyor.

Bu kısımda yol alabilmeniz için öncelikle konuya kendinizden başlamanız gerekli diye düşünüyorum. Bunca yıl aldığım kişisel gelişim eğitimleri, okuduğum onca kişisel gelişim yayınının oldukça yararını gördüğümü içtenlikle söyleyebilirim ki bu sayede bu satırları yazar haldeyim. Ancak endüstrileşmiş kişisel gelişime ek olarak organik olanı da atlamamaya özen gösterilmesi gerekli diye düşünüyorum.

Nedir organik olan?

Gerçek hikayeler, sahici insanlar; Taksi şoförleri, pazarcılar, öğretmenler, patronlar, simitçiler… Ama illaki bu hayatta hikayesi olan insanlar. Bu kişilere kulak verin ve gözlemlemeyi atlamayın. Duyum ve gözlemlerinizde, eğitimlerinizden ve okuduklarınızdan gerçek kesitler yakalıyor olacak ve daha fazla içselleştiriyor olacaksınız.

Organik ilişkiler, hikayeleriniz olması dileklerimle,

Keyifli okumalar

Cem Yar