Olduğumuz Halimizle Güçlüyüz

Olduğumuz Halimizle Güçlüyüz

48
0
PAYLAŞ

Her zaman destek bekleyen ve dayanışmanın gücüne inanırız. Ama hiçte öyle değildir. İnsan kendi halinde de çok güçlü bir varlıktır. Kimseye de ihtiyacı yoktur.

Bazen öyle bir zaman gelir ki insan kendi başına kalır. Sadece kendisi ve karşısında koca bir hayat vardır. İşte o zaman ya hayata teslim olur mutsuzluk içinde akıp gider ya da savaşır ve sonuç ne olursa olsun güçlü kalır.

Her insanın hayalleri, idealleri vardır. Kimisi sadece düşünür kimisi bunu hayata geçirir. Burada ki en büyük fark hayallerini gerçekleştirenlerin hayata karşı dik duruşu ve korkmayışıdır. Kendi safımızı kendimiz belirleriz.

Kişi dürüst bir şekilde yolda olduğu zaman bu süreçte destek olan çok kişi olacaktır. Başkalarından yardım beklemek yerine kendi gücümüzü ve potansiyelimizi hayata geçirmemiz gerekiyor. Yardım beklemek zaman kaybı, yardım etmek isteyen gelecektir

Bunun Bana Hediyesi Ne ?

Hayatta yaptığımız her tercihin bir bedeli vardır. Bu bedel iyi de olabilir, kötü de olabilir. Yaşadığımız her olayın bize bir katkısı vardır. Buna hediye demek hoşuma gidiyor. Bunu da yaşamam gerekiyormuş, böyle olmalıymış. Benim gizli anahtarım. Çünkü hayat böyledir. Bunu da yaşamamız gerekiyordu ve yaşadık, bitti.

Şimdi hayatın bize verdiği hediyeyi açıp, öğrenip, sıradakine geçme zamanı

Sandığımdan Güçlüyüm !

Haksızlığa uğradım, kim uğramadı ki? Yalnız kaldım, kim kalmadı ki? Çok üzüldüm, kim üzülmedi ki?

İnsanların birbiriyle dert yarıştırdığını gördüğümde kendi sorunlarıma sarıldım ve onları kabul ettim. Çünkü hayatı ne kadar kabul edersen ne kadar kucaklarsan öyle insanlarla karşılaşıyorsun. Bazen bazı kişilerin hayatında olmaması gerekir ve bazen yeni insanların hayatına girebilmesi için yolda, akışta olman gerekir. 

Kendimize inandığımız zaman içimizdeki performansı dışarı çıkarmaya da hazır oluyoruz. Yeter ki akışta kalalım.

Öyle insanlar tanıdım ki içten içe çekinsem bile kocaman yüreklerini açtılar, elimden tuttular. Çünkü yoldaydım ve onlarda bu yolda yanımda olmaya hazırlardı. Bu bir anlaşma değil, bu bir beklenti değil. Eğer bir anlaşma ya da beklenti olursa, tökezlenebilir. Hayatımıza girenlerin bir süresi vardır. Kimse her an, sürekli yanımızda kalmak zorunda değil.

Yolda yürürken kimileri gelir, kimileri gider. Çünkü onlar misafirdir. Gelmelerine ve gitmelerine izin vermemiz gerekiyor. Kimisi bizden bir şey almaya gelir, kimisi bize bir şey vermeye gelir.

Zeynep TÜRKOĞLU

ICF Profesyonel Koç
Yönetici ve Takım Koçu