Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Başvuru Süresi Uzatıldı

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Başvuru Süresi Uzatıldı

126
0
PAYLAŞ

İl içi yer değiştirme başvurusu yapmayı düşünen öğretmenler bu habere dikkat! MEB 2017 yılı il içi yer değiştirme başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu. MEB’den yapılan duyurunun ayrıntıları haberimizde…

İl içi yer değiştirme başvurusu yapmayı düşünen öğretmenler bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor. MEB yaptığı açıklama ile öğretmenlerin 2017 yılı il içi yer değiştirme başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu. Peki 2017 yılı il içi yer değiştirme başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? Başvuru yapmak isteyen öğretmenler başvurularını nereden ve nasıl gerçekleştirebilecek?

2017 yılı il içi yer değiştirme başvurusu yapmak isteyen ama yapamayan öğretmenleri sevindiren haber az önce geldi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden son dakika duyurusu yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 2017 Yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının uzatıldığı belirtildi. MEB’den yapılan açıklamaya göre başvuru yapmak isteyen öğretmenler 29 Mayıs 2017 Pazertesi günü saat 17.00’ye kadar il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yayımlamış olduğu 2017 Yılı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Takvimine göre 22 Mayıs 2017 tarihinde başlayan 2017 Yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları bugün itibariyle sona eriyordu. MEB’den yapılan son açıklamanın ardından öğretmenler yer değiştirme başvurularını Pazartesiye kadar gerçekleştirebileceklerdir. MEB’in yayımlamış olduğu yer değiştirme takvimine göre il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru sonuçları ise 6 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak. 2017 Yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.