Ne Yaparsan Yap, Aşk ile Yap

Ne Yaparsan Yap, Aşk ile Yap

437
0
PAYLAŞ
Cocuğunuzun Meslek Seçimi

Kenan Doğulu’nun “Ne Yaparsan Yap, Aşk İle Yap” şarkı sözleri bir reklam kampanyasının çok popüler sloganı olarak kulaklarımızda bu günlerde. Sırf şarkı sözleri değil klipte kendisinin ve eşi Beren Saat’in başarıdan başarıya koşan, ödüller alan, hep mutlu mutlu gülümseyen yüzleri illa ki bir çok izleyeni “Ayy ne güzel”….ile başlayıp “keşke “ diye devam eden iç çekmelere sürüklüyor.

O kadar çok sıkılmış insan var ki. Kimi işinden,  kimi mesleğinden. Belki pek çoğumuz yaptığımız işi sırf toplumda saygı duyulan bir iş olduğu ya da daha karlı olduğu için seçtik. Sanatla uğraşmak isteyenlerimize deli gözüyle bakıldı. Anne babalarımız açıkça izin vermedi buna çünkü beş parasız kalacağımızdan hiç şüpheleri yoktu.

Eğer yaptığımız işte değerlerimizin yansımasını hissedemiyorsak, tam olarak gerçek istek ve yeteneklerimizi ortaya koyamıyorsak ve sırf bir işe prestijli olduğu ya da yüksek gelirinden dolayı devam ediyorsak tek kelimeyle sürükleniyor hatta sürünüyoruz demektir. En önemlisi kendimiz olarak o işte var olamadığımız onun yerine bir sürü maskeyle yapılması gerekenler listesini tekrar edip duruyorsak sıkılıyoruz demektir. Sıkılıyoruz, eğlenmiyoruz ve keyif almıyoruz. Bu durumda işe her gün gidip gelen birinin omuzlarında çaresizlik, kaygı ve gerginlik olacaktır.

Cesaret bu tabloyu değiştirmek için hayatımızın hangi döneminde olursak olalım anahtar kelime. O ana kadar iş hayatında biriktirdiğimiz güçlü yanlarımız, birikim ve deneyimlerimizle yeni bir kariyere adım atabiliriz. Yine de gerçekten ne yapmak istediğine ve onu mutlu eden şeyin ne olduğunu fark eden gençler daha şanslı. Kendinden uzaklaşmak yerine onu mutlu eden şeyi bir kez buldu mu genç, o işi aşk ile yapacak ve mutlu olacaktır.

İzotomi projesi gençlerin ne yapmak istediklerine ve değerlerine odaklanan günümüzün ve geleceğin projesi. Artık insanlar en üst seviyede makamlara da gelseler mutsuz olabildiklerini gördüğümüz bu dünyada çocuğunuzun rol yapmadan, yaratıcılığının en üst seviyesinde aşk ile işini yapmasını istiyorsanız İzotomi ile aşağıdaki linkte tanışın derim. Size bir şans verilmemiş olabilir, aileniz sizin için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken sizin isteklerinizi görememiş olabilir ama siz çocuğunuza bu şansı verebilirsiniz.

 

 www.izotomi.com

 

 

 

 

Cocuğunuzun Meslek Seçimi

www.izotomi.com