Küçük Prens Tenimde – Melissa Mey

Küçük Prens Tenimde – Melissa Mey

320
1
PAYLAŞ

Fotoğraf sanatçısı Melissa Mey ilginç bir projeye imza attı. Biraz uçuk, biraz romantik, biraz öykü ama en çok estetik bir proje “Küçük Prens Tenimde”

Melissa Mey’in fenomen haline gelmiş olan Küçük Prens’e olan hayranlığının dışa vurumu olarak tanımlanabilecek bu kitap, Türkiye’den ve dünyanın başka yerlerinden vücudunda Küçük Prens ile ilişkili dövmeleri taşıyan kişilerin fotoğraflarından ve hikayelerinden oluşuyor. Kendisi de vücudunda bir Küçük Prens dövmesi taşıyan Melissa Mey, bu proje ile Küçük Prens’i daha fazla kişiye tanıtmayı ve insanların hayatlarında küçük de olsa bir ışık yaratmayı hedefliyor.

Çocuk kitabı olarak tanımlansa da yetişkinlerin hayatlarında önemli bir yer tutan ve felsefesiyle pek çok kişiyi etkileyen Küçük Prens’e dair resimleri, sözleri ya da Küçük Prens’in kendisini vücudunda taşıyan pek çok kişi bulunuyor. Kitap, özellikle dövme sahibi olan kişiler tarafından daha fazla beğeniliyor. Çünkü vücudunda dövmesi olan kişiler, teninde hayatının sonuna dek taşıyacağı bir imgeye sahip olmanın anlamını daha iyi biliyor. Küçük Prens Tenimde projesinde de Melissa Mey’e ulaşan, Küçük Prens temalı dövmelere sahip kişilerin fotoğrafları, hikayeleri ve esasında dövmelerinin kendileri için olan felsefeleri yer alıyor.

Melissa Mey’in kitabında yer alan, içindeki çocuğu her şeye rağmen yaşatmaya çalışan yetişkinlerin içinde Sevinç Erbulak, Yunus Günçe ve Hazal Kaya gibi ünlü isimler de yer alıyor. Bu isimler dövmeleri ile Küçük Prens’in hayatlarına ışık tuttuğu noktaları okurlarla paylaşıyor. İlginç bir proje ama ben “Küçük Prens” hayranı biri olarak hem çok ilginç hem de çok estetik buldum. Bakalım Melisa Mey’in Küçük Prens ile ilgili yeni projeleri neler olacak.

Umut Kısa

 

 

1 YORUM

Comments are closed.