Koçlara Mektup

Koçlara Mektup

329
0
PAYLAŞ

Sevgili Dostum,

Bu mektubu sana yollamayı bir süredir istiyordum ancak araya pek çok şey girdi ve yollayamadım. Gerçeği söylemek gerekirse sürekli yazıp yazıp siliyordum çünkü hissettiklerimin tümünü bir mektup içerisinde aktarmamın imkansız olduğunu düşünüyordum.

Ancak anlatmam lazım çünkü söylenecek çok şey var.

İlk olarak, hata yapmak son derece normal. Bunu söylüyorum çünkü ben hala hata yapmaya devam ediyorum. Pek çok koç hala sürekli hata yaptıklarını kabul ediyorlar. Yeniden başlamanın gücünü arkalarına alıp, hatayı kabullenip, neden bu işi yaptıklarını kendilerine hatırlatıp yeni bir danışanla görüşmek için güne devam ediyorlar. Senden de bunu aklında tutup her ne yapıyorsan ona devam etmeni rica ediyorum.

İkinci olarak, mükemmel olmayabilir. Zaten hiçbir zaman olmaz. Web siten, attığın e-mail, Facebook sayfan, açılış cümlen, bu mektuptaki imla… Mükemmel değiller. Öyle olmak zorunda da değiller. Ancak sen mükemmelsin. Olduğun gibi ve sadece sen olarak. Mükemmel.

Üçüncü olarak, zaman alacak. Tüm iyi şeyler zaman alır. Her gün daha da iyi bir koç olacaksın. Danışanlarınla yaptığın tüm seanslarda her gün daha iyiye gideceksin. Web siten, facebook sayfan, hepsi seni daha da iyi temsil edecek. Ancak zaman alacak. Bu zamanı iyi değerlendir ve bundan keyif almaya bak.

Dördüncü olarak, kimseyle kendini kıyaslama. Pek çok koç kendi sürecini kendilerini kıyaslayarak ve sürekli bir yarışma içine girerek geçirirler. Ancak kıyaslama ve yarışma hiçbir amaca hizmet etmez. Ufak bir mücadeleyi kazanınca müstehzi bir gülümseme getirebilir ancak içten bir gülüş vermez. Hiçbir zaman.

Beşinci olarak, çalışmaya devam et, tüm sevdiklerin ve seni sevenler her zaman senin arkanda. Herkes. Sessizce senin için tezahürat yapıyorlar. Senin kazanmanı diliyorlar. Senin yolculuğun esnasında da. Senin başarısızlıklarında da. Daha da ileriye gitmen için. Etkin olabilmen ve yaratıcı gücünü ortaya koyabilmen için. Yalnız değilsin.

Son olarak, hazırsın. Şüphelerin olabilir. Saklamaya çalışabilirsin, ki saklamak daha kolaydır ve rahatlık verir. Ancak beni dinle lütfen, sana küçük bir rahatsızlık verecek şekilde istediklerine ulaşmak için hareket etmeye hazırsın. Sen hazırsın.

Her zaman sevgiyle kal
Ahmet