Koala Monti ve Kara Kedi

Koala Monti ve Kara Kedi

250
0
PAYLAŞ

Bazen birinin söylediği tek bir cümle hatta bir kelime bizi mutsuz edebilir. O kişinin ağzından dökülen kelimeler doğru mudur, bilemeyiz… Karakterimize de bağlı olarak mutsuz, karamsar ve üzgün hissedebiliriz. Sonra bambaşka biri gelir ve tek bir cümlesiyle bizi mutlu eder ve aslında düşünmemizi sağlar.

Şimdi, size öyle bir kitaptan bahsedeceğiz ki ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Eskiden beri bir rivayettir gider: “Kara kediler uğursuzdur.” diye.

Peki, biz bu olaya hiç kara kedilerin bakış açısından baktık mı? Kim bilir, onların ne kadar çok üzülmüş olabileceğini düşündük mü? Artık, Umut Kısa’nın kaleminden çıkan ve Kara Kedi’nin hislerini anlamamıza yardım edecek bir kitap var: “Koala Monti ve Kara Kedi”. Evet, ana karakterimiz Koala Monti. “Koala Monti ve Ağaçlar”ı da hatırlarsınız. İşte, bu yeni kitap da serinin ikinci kitabı.

“Koala Monti ve Kara Kedi” kitabında, Koala Monti, uğursuz olduğuna ikna edilen arkadaşı Kara Kedi’yi mutlu etmek ve ona gerçekleri anlatmak için çaba harcıyor. Tüm çabaların ve biraz da inancın işin içerisinde olduğu her şey gibi bu da başarıyla sonuçlanıyor. Ama Koala Monti, neler yapmış ve neler düşünmüş; Kara Kedi, uğursuz olduğunu öğrenince ne kadar üzülmüş, tüm bunları öğrenmek için bu tatlı kitabı okumalısınız! Ayrıca kitap, çocukları düşünmeye sevk ediyor.

Dünyalar tatlısı Kara Kedi’nin uğursuz olduğunu düşünmesi ne kadar üzücü. Bir arkadaşını Kara Kedi gibi üzülürken görseydin, ona ne söylemek isterdin?

“Koala Monti ve Kara Kedi”, Umut Kısa tarafından yazıldı, Tuna Tokkuzun tarafından resimlendi ve Özge Selçuk Bozkurt tarafından psikolojik değerlendirmeye alındı. Sola Kidz etiketiyle raflarda bulabilirsiniz!