Kimsin?

Kimsin?

500
1
PAYLAŞ

Yaşam kusursuz değildir. Kusurlu da değildir. Her şey, bir şey için vardır. Bir şeylerin toplamı da özün (kimliğin) için.

İsteklerine ulaşmak için vermen gereken bedeller vardır. Mesela sevilmek için önce koşulsuz sevmeyi öğrenir insan; almadan önce paylaşmayı öğrenir , sürdürebilir olmak için incinebilir olmayı göze alır. Sınırlarını belirlemeyi sınırsızlığından öğrenir.Dilediği adımı yüreğinin gücüne inandığı kadar atar. Kırılganlığını açtığı kadar, kırılganlığa rağmen cesareti kadar büyür insan.

Tüm kainat, içindeki boşlukları doldurabilmen için döner her an.Sen daha bir sen, olabilesin diye.Avuç içinde saklı dileklerin hayatına bulaşsın diye.

Yaşamda neşe ,keyif ,coşku bulmak yerine sıklıkla olan şey, sahip olmadıklarımız ve gerçekte yaratmayı arzulamadıklarımız hakkında telaşa düşmektir.İçimizdeki biz olmayan neşe, keyif coşku; toplum, aile, çevre tarafından bize sunulan sahte tanımlardır. Sahte tanımların yarattığı korkulardır bizi gerçek bizden uzak kılan,mutsuz hayatlar içine sokan.

Ve tüm bunların dışında, şimdiki doyumlu hayatını oluşturmak için, gerçekten kendi tanımların olan neşe,keyif coşkuyu bulmak senin anahtarındır.

Kendi dışındaki başka görüşlere rağmen kendi yolundan gidebiliyor musun?

Değişimin rutini bozan bir şey olarak anlamlandırılmasına rağmen olduğun kişi olabiliyor musun?

Kişinin gitmek istediği yerde onu hiçbir neden durduramaz.Gittiği her yer insanın kendisidir.Onun için değişimi kabul etmek gelişmenin başlangıç sınırıdır. Gelişim,olmayan bir şeyi yeniden yaratmak değildir.Gelişim, özünde olup ancak hayatında olmayanı hayatına alma becerindir; özverindir,tutkundur. Ve bu özveri, kendi adına, hayatın adına göstermiş olduğun en takdire şayan çabadır.

Biz bir şeylerin bize altın tepside sunulduğunu sanırız. (Sunulmuş olsa bile, kendinin altın bir tepsi olduğunu bilmiyorsan henüz,sunulanı hayatına alamazsın.) Oysa hayatımızla ilgili tüm gerçeği kendimiz yaratırız. O tepsinin üzerine her şeyi kendimiz koyabileceğimizi altın bir tepsi olduğumuzda anlarız.

Sen de, ya o altın tepsi olursun, ya o altın tepsi olursun!

Özünle kavuşmak için daha neyi bekliyorsun?

Sevgiyle…

1 YORUM

Comments are closed.