Kimse mükemmel değildir!

Kimse mükemmel değildir!

328
0
PAYLAŞ

“inanamıyorum! Nasıl bu kadar aptalca bir şey yapabildim?” Bu sözleri söylemek için pek çok fırsatımız olur. Yanmış ekmek, kağıtlardaki kahve lekesi, çalar saate rağmen uyanmamak, sehpaya çarpılan ayak parmağı, otoyolda kaçırılan çıkışlar…

Arada bir yanlış yapmak insanın doğasında vardır. Kimse mükemmel değildir ve bunu hepimiz gün içinde ispatlarız. Bir daha ki sefere bir başkasının yanlışına gülmeden önce bunu hatırlamaya çalışın. Siz de ne zaman işe birbirinden farklı çoraplar giyip gideceğinizi bilemezsiniz.

Sokakta bambaşka şeyler düşünerek yürürken bir çöp tenekesini çarpıp devirdiğinizi düşünün: kapağın altından yola neler dökülmüş olabilir?

1-    Hiçbir şey, teneke boştu.

2-    Bir yığın torbalanmamış çöp yola saçıldı.

3-    Elma koçanları, tavuk kemikleri ve başka yemek artıkları.

4-    Gayet güzel bağlanmış siyah bir çöp torbası.

Dikkatsizlikle bir çöp tenekesi devirdiniz, atılması için düzgün bir şekilde toparlanmış ve üstü örtülmüş bir şeyi dünyanın gözleri önüne serdiniz. Çöp tenekesinin içinde olduğunu düşündüğünüz şeyler sizin dış dünyadan saklamaya çalıştığınız şeyleri temsil ediyor. Buna göre seçtiğiniz şık:

 

1-    Hiçbir şey, teneke boştu.

Bu cevabı veren kişiler hayatlarını ortaya sermeden ya da olduklarından başka görünmeden yaşarlar. İçleri neyse dışları da odur. Çekiciliklerini saf dürüstlüklerine borçludurlar.

2-    Bir yığın torbalanmamış çöp yola saçıldı.

Tenekenin içinin torbalanmamış çöple dolu olduğunu düşünenler dış dünyaya karşı açık bir görünüm sergileseler de aslında içleri ifade edemedikleri duygularla doludur. Bu duyguları sadece genel bir sıkıntı olarak hissederler ama eğer düşünürlerse gerçekten hissettiklerini söyleyecekleri yerler olduğunu fark edeceklerdir.

3-    Elma koçanları, tavuk kemikleri ve başka yemek artıkları.

Bir yığın mutfak artığı hayal edenler iştahlarını ve yemeğe karşı doğal isteklerini bastıran kişilerdir. Belki de diyet yapıyorsunuz ya da yemekten kısarak para arttırmaya çalışıyorsunuz. Şartlarınız her neyse bu sizi etkiliyor. Fazla abartmaya gerek yok ve arkadaşlarınızla bir restoranda güzel bir gece geçirmek size iyi gelecek.

4-    Gayet güzel bağlanmış siyah bir çöp torbası.

Güzelce bağlanmış bir çöp torbası hayal etmiş olanların kendilerini kontrol duyguları çok gelişmiştir. Siz zayıflık göstermekten ya da şikayet etmekten nefret edersiniz. Çünkü; gururunuz buna izin vermez. Ama başkalarının neler hissettiğinizi bilmesi, zayıflık belirtisi değildir. İpleri biraz gevşetin de o çöpler kokmaya başlamadan önce içeriye birazcık hava girsin.

Kaynak:Kokoloji