Kazanan kişi bir başkası olursa ona saygı duymam gerekmez.

Kazanan kişi bir başkası olursa ona saygı duymam gerekmez.

207
0
PAYLAŞ

ABD’de Kasım 2016’da gerçekleşecek başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olmayı hedefleyen 10 aday adayı, ilk kez televizyonda açık oturumda kozlarını paylaştı. 

Anketlerde seçmenlerden en fazla desteği alan ‘emlak kralı’ lakaplı milyarder Donald Trump, üslubu ve sözleriyle programda adından en fazla söz ettiren aday olmayı başardı. Hazır cevaplılığı sayesinde diğer 9 adayı gölgede bırakan Trump’ın baş edemediği tek şey saçları olsa gerek. Bir röportajında saçlarıyla ilgili olarak “Bir tek bu yüzden ofisim ve evim aynı binada. Böylelikle dışarı çıkmak zorunda kalmıyorum, saçlarımda uçuşmuyor” dedi.

İşte sizlere o söz dinlemez saçların görüntüleri eşliğinde seçim yarışında öne çıkan bir kaç ilginç haber.

1-) Trump, Cumhuriyetçi aday Vietnam gazisi John McCain’i ‘esir düşen savaş kahramanı’ olarak küçümsedi.

2-) “Kazanan kişi bir başkası olursa ona saygı duymam gerekmez.”

3-) Megyn Kelly, Trump’ı cinsiyetçilikle ve sosyal medyada hoşlanmadığı kadınlardan bahsederken ‘şişko domuz, köpek, iğrenç hayvan’ gibi ifadeler kullanmakla suçladı. Buna karşılık Trump sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.

4-) Alman Der Spiegel dergisinin muhabiri Veit Medick, münazara haberinde en fazla ilgiyi Donald Trump’ın çektiğini belirtirken haberi “Bu yaygaracı ABD Başkanı olacak’ başlığıyla verdi.

5-) Uzman Faulkner,  “Sanıyorum New Hampshire’daki ilk önseçimlere kadar göz önünde olmaya devam edecek. Trump, ön planda olmayı seviyor. Bu yüzden de göz önünde kalmaya çalışacak. Ne olursa olsun herkesi sarsacak şeyler söyleyecek” diyor.