Karanlıkta Sabah Kuşları

Karanlıkta Sabah Kuşları

407
0
PAYLAŞ

“Altın Çizdiğimiz Cümlelere” Yeşim Erberksoy’un gönderdiği cümlelerle devam ediyoruz. Ahmet Altan‘ın insan ruhunu, duygularını, çelişkilerini,coşkularını, en güzel çözümleyen ve anlatan  deneme kitabı olan Karanlıkta Sabah Kuşları‘n da bakın Yeşim hangi cümleleri çizmiş.

1-) Bazen, aynı anda iki ayrı nehirde yüzdüğümüzü düşünüyorum ve işin acıklı ya da gülünç yanı, her bir parçamız içinde yüzdüğü nehirde değil de diğerinde olmak istiyor.

2-) Bir orospuyu azize yapar aşk ve bir azizeyi orospu.

3-) Aşktan kaçarak aşkı yakalamak ister herkes ve herkes yakalamaktan korkarak aşkı kovalar.

4-)İsteklerimizi, coşkularımızı, özlemlerimizi evcilleştirmeli miyiz , kendi kendimizin avcısı olup kafeslere mi kapatmalıyız ruhumuzu?

5-)Durgun bir suda yüzen kağıttan kayıklar gibi yalnızca suyun üstünde yüzenlerden konuşuyoruz, derinliklerde olanlardan, duygulardan konuşmuyoruz.

6-) Tanrı bizi birer heykel gibi yontuyor. Bizi biraz daha güzelleştirmek ve inceltmek için vurduğu çekiç darbeleridir acı.

7-) Hayatı boyunca düşlediği, özlediği kadına kavuştuğu anda o kadından aslında ne kadar korktuğunu fark ediyor erkek ve aldatmayacak olanın sıkıcılığına dönüyor.

😎 Tanrının yardımcılarıdır sanatçılar.

9-) Ağır bir şekilde yaşıyoruz biz hayatımızı. Mutluluk kavşaklarında hafif manevralar yor, ağır hamlelerle mutsuzluğa ve pişmanlığa doğru yürüyoruz.

10-) Ve aşk çıplak gezer.