Kaosları yaratan algılarımızdır sevgi ve mutlulukları da…

Kaosları yaratan algılarımızdır sevgi ve mutlulukları da…

448
0
PAYLAŞ

Cuma sabahına böyle güzel haberlerle uyanmak, Anadolu topraklarında sevgi, muhabbetin insanlığın var olduğunu görmek ne muhteşem.

Gençler bizim, gençler umudumuz, köklerimiz. İzmir Şirinyer’de Kubilay ve Merve ismindeki bu iki güzel genç, yol kenarında oturan evsiz amcaya yaklaşıp halini hatrını sormak isteyince amcamız elindeki ekmekten onlara da ikram etmek istemiş. Gençler de ”Biz size bir şeyler ısmarlayalım” deyip amcayı bir yere götürmek istediklerini söylemişler.

Amca ilk önce ”Üzerim pis, bu halimle toplum içine giremem beni berberler bile tıraş etmiyor” dese de sonra ikna olmuş ve gençlerle birlikte bir kafeye oturup ilk kez gördüğü ön kameraya poz bile vermiş.

Gecenin sonunda ise 17 yıldır sokaklarda kağıt toplayan amcamız, kendini bu gençlere açmış ve toplumdan nasıl soyutlanıp insanların ona nasıl baktığını anlatmış. Kubilay ise onu kendi berberine götürmek için amcadan söz almış.

Aferin çocuklar! Gülen yüzünüzden, güzel kalbinizden öpüyoruz. Gönül ister ki herkes bir çatı altında olsun, fakat o kadar gücümüz yoksa bile en azından küçük dokunuşlar ile onların hayatını elimizden geldiğince daha yaşanılır kılabiliriz. Onları görmezden gelmeyin!

Halim Bartal