İZOTOMİ SAYESİNDE

İZOTOMİ SAYESİNDE

123
0
PAYLAŞ
Cocuğunuzun Meslek Seçimi

“Takımımıza / kurumumuza hangi özellikleriniz ile katkıda bulunacağınızı düşünüyorsunuz? “Bu soru iş görüşmelerinde sıkça sorulan sorulardan biridir ve birçok genç aslında üniversitelere kabul başvurusu yaparken başvuru formunda karşılaşır bu soruyla ilk kez.

Yıllar önce IB (International Baccalaureate ) diploma programı olan bir okulda öğrencilerin yurt dışı üniversitelere başvuru süreçlerinden sorumlu olarak çalışırken, formu doldurup bu kısmı boş bırakıp ne yazacağını bilemeyen öğrenciler ile karşılaşırdım. “Çok çalışırım, kurallara uyarım, gibi cevaplar çoğunluktayken pek azı güçlü yanları, değerleri ve bunları eğitim görecekleri kurumun vizyon ve hedefleriyle birleştirme konusunda fikir sahibiydi.

Bu açıdan baktığımda yeni nesli özellikle de “İZOTOMİ” sini aldıracak öğrencileri akranlarına göre daha şanslı görüyorum.  Geleceklerine dair ne istedikleri, niçin istediklerini, bu  hedefe ulaşmak için nelere ihtiyaç duyduklarını bilecekler ve bu yolda donanım ve kişilik özelliklerinin farkında olarak ister yüksek öğrenim ile ilgili başvurular ister iş başvurularında olsun çok daha öz güvenli olacaklar.

Bu yüksek farkındalık ile eğitimleri adına doğru tercihleri yapacak, istedikleri ve sevdikleri işte coşku ile çalışacak ve nihayet hem kendileri mutlu olacak hem de çalışırken zevkle coşkuyla ellerinden gelenin en iyisini yapacakları için onlar ile çalışan, hizmet alan ya da bir şekilde hayatlarına dokunacakları herkes çok daha mutlu olacak. Nihayetinde “kısır” değil İZOTOMİ sayesinde muhteşem bir yaşam döngüsü içinde bulacaklar kendilerini.

 

 

Cocuğunuzun Meslek Seçimi