İyileştiren Alışkanlıklar

İyileştiren Alışkanlıklar

158
0
PAYLAŞ

Hayatımızı nasıl değiştiririz?

Gretchen Rubin’in bu soruya cevabı şu: Değişim alışkanlıklardan geçiyor. Alışkanlıklar hayatımızdaki en güçlü şeyler. Alışkanlık edinmek için emek sarf etmek gerekiyor fakat o alışkanlık bir kere edinildiğinde alışkanlığın bize sağladığı artı enerjiyi hayatlarımızı daha mutlu, güçlü ya da üretken hâle getirmek için kullanabiliriz. 

Alışkanlıklar değişimin anahtarı olduğu için gerçekten bilmemiz gereken şey alışkanlıklarımızı nasıl değiştireceğimiz olmalıdır. 

İyileştiren Alışkanlıklar,  okuyucuların alışkanlıklarını anlayabilmeleri ve onları olumlu anlamda değiştirebilmeleri için pratik rehber sunuyor. Rubin’in ikna edici seslenişi, titizlikle yapılmış araştırması, mizahi yaklaşımı ve hayatın içinden alınmış değişim öyküleri ile dolu İyileştiren Alışkanlıklar, alışkanlıkları şekillendirmenin temelini anlatıyor. 

Sevdiğim bir aktiviteyi alışkanlık hâline getirmek neden zor?

Bazen bir alışkanlığı bir gecede değiştirebilirken, bazen ne kadar çok denersem deneyeyim hiçbir şekilde değiştiremiyorum. Neden?

Bir alışkanlığı ne kadar hızlı değiştirebilirim?

Yeni edindiğim bir alışkanlığa bağlı kaldığımdan emin olmak için ne yapabilirim?

Başka birinin alışkanlığını değiştirmesine nasıl yardımcı olabilirim?

Neden başkalarına fayda sağlayan alışkanlıklarımı devam ettirebiliyorum da sadece benim yararıma olacak olan alışkanlıkların devamını bir türlü getiremiyorum?

Bu soruların cevabı bu kitapta!

Daha fazla bilgi için: İyileştiren Alışkanlıklar

Ilginizi çekebilir: Bilimsel Araştırma: İçedönükler mi dışadönükler mi daha avantajlı?