IŞIĞI ARAYANLARIN KARANLIK YANI / Debbie Ford

IŞIĞI ARAYANLARIN KARANLIK YANI / Debbie Ford

287
0
PAYLAŞ
Cocuğunuzun Meslek Seçimi

Her insanın içinde karanlık bir yan vardır. Bu bizim kendi içimizde kabullenemediğimiz, kendimizden ve başkalarından gizlediğimiz ve bilinçsizce başkalarına yansıttığımız yanımızdır. Karanlık yan ışığa çıkarılmadığı için karanlıktır. Onu ortaya çıkarıp, sahiplenip, onunla bütünleşmedikçe bu yanımız bizi sürekli engellemeyi, bize her türlü acıyı, korkuyu, mutsuzluğu yaşatmayı ve hayatımıza bu yanımıza aynalık eden insanları çekmeyi sürdürecektir. 
Bu karanlık yanımızla bütünleşmemiz, onun engelleyici ve yıkıcı etkisinden kurtulmamızı, kabul edemediğimiz yanlarımızı gizlemek için kullandığımız maskelerde kısılıp kalmış yaşam enerjimizin serbest kalmasını sağlar. Karanlık yanımız bize verecek büyük armağanlara da sahiptir. O bize öğretmek, yol göstermek ve tüm benliğimizi sunmak için mevcuttur.

1.Nasıl her şey bir aydınlık bir de karanlık yana sahipse, her kişi de bunlara sahiptir, çünkü insan olmak demek bunların hepsine sahip olmak demektir.

2. İş hayallerinizi gerçekleştirmeye geldiğinde,  bir savaşçı olun.

3. Kendinizi kararlı bir biçimde adayışınız sizi gitmeniz gereken yerlere, okumanız gereken kitaplara, size yardımcı olacak ve öğretmenlik yapacak insanlara yönlendirecektir. “Öğrenci hazır olduğunda öğretmen ortaya çıkacaktır,” diye eski bir Budist deyişi vardır.

4.Kendimizden hoşnutsuzluğumuz bizde şatomuzun tüm kayıp odalarını arama güdüsü yaratır. Biz ancak şatomuzun tüm odalarını açarak kendi benzersizliğimizin anahtarını bulabiliriz.

5. Siz başkalarında gördüğünüz her şeyi içerdiğinizi anladığınızda tüm dünyanız değişecektir. O sahiplenilmemiş veçhelerimize yeniden sahip çıktığımızda, dünyayla da kendiliğinden barışırız.

6. Siz yeterlisiniz. İçsel bilgeliğinize güvenin ve özünüzde iyilik olduğuna güvenin. Kendi kendinize yüklediğiniz sınırları aşın ve kendinizi sevdiğiniz bir hayatı yaşamaya adayın.

7. Bir başka insan için yapabileceğimiz en büyük hizmetlerden biri, onun kendi amacını keşfetmesine yardımcı olmaktır.

8.Haklı olma, kendimizi güvenlik içinde hissetme ihtiyacı, bu kendimizi yaşama adama yolumuzun önünü keser.

9.Bir insan bir başkasının olumlu ya da olumsuz davranışından duygusal olarak etkileniyorsa, orada bir projeksiyon vuku bulmaktadır.

10. Direndiğiniz şey varlığını ısrarla sürdürür.

Işığı Arayanların Karanlık Yanı \ Debbie Ford 

 

 

 

 

 

Cocuğunuzun Meslek Seçimi

www.izotomi.com