ICF Türkiye V. Koçluk Konferansı

ICF Türkiye V. Koçluk Konferansı

163
0
PAYLAŞ

ICF Türkiye (International Coach Federation)  tarafından profesyonel koçluk sanatını, bilimini ve mesleğini tanıtmak ve ilerletmek amacıyla düzenlenen 5. Koçluk Konferansı, 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde Istanbul’da gerçekleştirildi.

Konferansta koçluğun kurumsal ve gündelik hayattaki her alanda insan üzerinde etki bırakan, sürekli yeni yöntemlerle kendini geliştiren ve ciddi uzmanlık gerektiren bir kavram ve güçlü, iz bırakan bir etkiye sahip olduğu mesajı verilerek; uzman konuşmacılar geçmiş deneyimleri ile nasıl iz bıraktıklarını anlattılar.

“İz Bırak” temasıyla düzenlenen 5. Koçluk Konferansı’nda sahnede gün boyunca Alexandra Montgomery ve Neil Scotton gibi koçluk alanında   dünyaca tanınmış isimler yer aldı.

2004 yılından bu yana başarılı liderlik, koçluk ve eğitimcilik gibi alanların önde gelen isimlerden biri Neil Scotton, Global Koçluk ve Evrilen Liderliğe katkılarından dolayı 2008 yılında ICF Global Başkanı tarafından verilen ödülü almaya hak kazandı. One Leadership Project’in kurucusu  Scotton harika ekipler yaratmak, karmaşık konuları çözüme kavuşturmak, yönetilen amaçlar ve değerler doğrultusunda büyük değişimi yapmalarına yön göstermek, çalışma hayatlarına ilham vermek ve farkındalık yaratmak adına vizyonu olan kişiler ve kurumlarla çalışıyor. Durağanlık, mücadele, zorluklarla karşılaşma, geçiş ve büyüme zamanlarında organizasyonlara destek sağlayan Scotton, “Daha iyi bir dünya için katalizör olarak koçluk” başlığı altında yaptığı konuşması ile konferansa damgasını vurdu ve inovatif fikirlerini paylaşarak katılımcılara ilham oldu. Bir diğer isim ise Alexandra Montgomery. Birçok farklı ülke ve kültürle çalışma fırsatı yakalayan Montgomery, insanlara daha iyi bir yaşam ve iş hayatı sürdürmeleri adına önsezinin önemini ve gücünden ön plana çıkararak, birçok dilde liderlik ve koçluk yapmaktadır. İşletme, İnsan Kaynakları Yönetimi, Diller ve Ontolojik Koçluk, Duygusal Zekâ, Nöro Lingustik Programlama üzerine uluslararası akademik kalifikasyona sahip olan ve Montgomery; yaptığı konuşmasında günümüz kurumlarında yaygın bir şekilde yer alan eril-odaklı liderlik yaklaşımlarının aksine feminen odaklı bir yapı ile maskulen yaklaşımın dengelenmesi, bütünsel bir açıyla değerlendirilmesine yönelik yaklaşımlar sundu. “Güçlü feminen liderlik için koçluk” başlıklı konuşmasında Montgomery, aynı zamanda kültürler aşırı kadın arketipler ile örneklendirmelere yer verdi.

Benzer Haberler: 2015-KOÇLUK KONFERANSI ANASPONSORU SOLA UNITAS ACADEMY