ICF Türkiye 4. Koçluk Konferansı için kayıtlar başladı

ICF Türkiye 4. Koçluk Konferansı için kayıtlar başladı

142
0
PAYLAŞ

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) tarafından 14 – 15 Nisan 2015 tarihinde Wyndam Otel Levent’te gerçekleştirilecek 4. Koçluk Konferansı, bu sene ilk kez iki günlük bir program dâhilinde düzenleniyor. Atölye çalışmaları ve alanında uzman konuşmacılarla renklenecek konferansın teması ise “Lead Your Life – Hayatını Yönet” olarak belirlendi.

Koçluğun hayatın her alanında etkili olduğu gerçeğinden hareketle, 4.Koçluk Konferansı bu yıl “LEAD YOUR LIFE – HAYATINI YÖNET” temasıyla merhaba demeye hazırlanıyor. 

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) tarafından 14 – 15 Nisan 2015 tarihinde düzenlenecek konferans, Wyndam Otel Levent’te gerçekleşecek. 

İş dünyasının yanı sıra spor, sanat, kişisel gelişim gibi yaşamın tüm alanlarında koçluk kavramının etkisinin ve katkısının ele alınacağı konferansta kişisel değişim ve farkındalık eğitmeni, koç Christopher Nevill ana konuşmacı olarak yer alacak. 

Türkiye Süper Ligi yanısıra Avrupa ve Dünya Kupalarında sayısız maçta görev alan Futbol Hakemlerimiz Bahattin Duran ve Tarık Ongun, Koro Kültürü Derneği Başkanı Şef Burak Onur Erdem, Vizyon Koçu Heike Kolles ve yönetici koçluğu alanına getirdiği vak’a bazlı yaklaşımı uluslararası koçluk deneyimiyle harmanlayan Sabine Dembkowski gibi ulusal ve uluslararası alanlarda deneyimli, konusunda uzman konuşmacıları bir araya getirecek. 

4. Koçluk Konferansı’nın ilk gününde katılımcıların kişisel gelişimlerine odaklanılan ve koçluk mesleğine katkıda bulunacak dörder saatlik atölye çalışmaları yapılacak. Konferansının ikinci gününde ise katılımcılar, konuşmacıları dinleme ve soru sorma şansına sahip olacak. UPKD/ICF Türkiye adına Estima tarafından gerçekleştirilecek “Türkiye’deki Koçluk Algısının Ölçülmesi”ne yönelik sektör araştırma sonuçları paylaşılacak. 

4. Koçluk Konferansı’nın koçluk mesleğinin gelişimi için önem teşkil eden bir etkinlik olduğunu anlatan Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği – ICF Türkiye’nin Başkanı Naci Demiral, “Dünya’da ve Türkiye’de giderek artan bir ilgiyle karşılanan “Koçluk Kavramı” bugün artık geleceğin en önemli meslekleri arasında. ICF Türkiye’de 460 kayıtlı üyemiz ve 121 ünvanlı koçumuz mevcut. ICF onaylı eğitimlerin Türkiye de verilmeye başlanmasından bu güne kadar yaklaşık 2 bin 500 kişinin ICF onaylı bir eğitim aldığını söyleyebiliriz. Koçluk Konferansı, sağladığı bilgi ve network ile hızla gelişen bu meslek dalı için büyük değer taşıyor. Nisan 2015’te gerçekleştireceğimiz 4. Koçluk Konferansı’mızda değerli dostlarımızı bu geniş kapsamlı aktivitemizde aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi