GİDİNCE KEŞKE DEME !

GİDİNCE KEŞKE DEME !

220
0
PAYLAŞ
Yunus Emre Şentürk

Bir gün gidecek olsa sevdiğin geri dönmeksizin, ve bu da aniden olsa….. 

Üzülürsün ama ne kadar ?

Keşke dersin  belki ama nelere ?

Üzmeseydim ama hangi konularda ?

Yaşasaydım keşke dolu dolu dediğin ne olurdu ?

Söyleyemedim içimde kaldı dediğin ne vardı ?

Evet böyle bir çok soruyu sorabiliriz kendimize, gerçekten bu hayattaki en önemli şey ilişkilerde bu tür soruları sormak zaman zaman kendimize….

Çünkü kaybediyoruz küçücük bir sorunda, incir çekirdeğini doldurmayacak sebepler yüzünden kin  duyuyor ve sevmiyoruz karşımızdakini. Oysa karşınızdaki kin tutmuyor ve unutuyorsa neler kaybediyorsun bir düşünsene.

Ya da aylarca yıllarca kendinden soğutacak ne yapabilirdi ki. Bir düşünsene üç günlük yaşamda neden bu kadar kin, öfke, nefret, uzaklaşma duygusu.

Evet belki çok büyük bir suçla yüzleştirmiştir seni ve sen bu yüzden gitmişsindir ruhen, ama o zaman bedenen yanında olmanın ne anlamı var sordun mu bu soruyu kendine.

Yaşanacak onca güzel duygu varken kin ve nefretten uzak durun, Sevin sevgiyle bakın gözlerine, yürekten hissederek tutun ellerini, büyük bir heyecanla dokunun tenine, ilk gördüğünde neler hissettin o güne geri dön, onu en güzel düşündüğün ana dön ve onu bugünde öyle hisset.

Gidince bu yazdıklarının ve bu düşündüklerinin hiç bir anlamı olmayacak çünkü….. Hem senin için hem de giden için…..

Geç kalmayın ne olur keşke demeyin, keşke diyecek şeyleri yapmayın, yaşasaydım demeyin yaşayın ne istiyorsanız anında yapın ve yaşayın, haykırın içinizdekileri sevginizi haykırın, kızgınlık ateşiniz sönünce anlatın ona ve o koru kaldırın yüreğinizden tutmayın orada faydası yok çünkü durmasının.

Gidince keşke deme ne kadar sevsen de sevmesen de…… 

Yunus Emre Şentürk

 


Yaşam Koçluğu Eğitimleri ve Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Çocuğunuzun hangi meslekte mutlu olacağı belirlenebiliyor