Gazeteci Sedef Kabaş serbest bırakıldı

Gazeteci Sedef Kabaş serbest bırakıldı

136
0
PAYLAŞ

İstanbul’da kendi adını taşıyan eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketinin sahibi, gazeteci, program yapımcısı Sedef Kabaş, sosyal medya üzerinden attığı bir mesaj nedeniyle, ifadesi alınması için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Ardından adliyeye sevk edilen Kabaş pazartesi günü ifade vermek üzere serbest bırakıldı

Gazeteci ve program yapımcısı Sedef Kabaş, sosyal medya twitter üzerinden attığı bir mesaj nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü.

İstanbul’da kendi adını taşıyan eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketinin sahibi, gazeteci, program yapımcısı Sedef Kabaş’ın twitter’dan paylaştığı “17 Aralık soruşturmasına takipsizlik veren hakimin ismini unutmayın” şeklindeki mesajı üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Başlatılan soruşturma kapsamında , Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Büro Amirliği ekipleri bugün Kabaş’ın evine giderek, evde arama yaptı. İfadesinin alınması için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Sedef Kabaş, buradaki işlemlerinin ardından öğleden sonra saat 16.10 sıralarında Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü..

Gazeteci Sedef Kabaş, kendilerini görüntüleyen gazetecilerin “Neden gözaltına alındınız?” sorusuna, “17 Aralık süreciyle ilgili attığım bir tweet. Soruşturmanın kapatılmaması gerektiğine inandığımı söyledim” dedi.

Hakkında adli kontrol talep edildiği öğrenilen Kabaş, pazartesi günü ifade vermek üzere serbest bırakıldı.

Cem TURSUN / DHA

Kaynak:http://www.posta.com.tr/