Farkındalığı nasıl tanımlardınız?

Farkındalığı nasıl tanımlardınız?

189
0
PAYLAŞ

Sosyal medyada takipçilerimize “Farkındalık Nedir?” diye sorduk ve en çok beğeni alan cevapları da sizinle paylaşmak istedik. Normalde tek bir yorumun kazanacağını ilan etmemiz rağmen en fazla beğeni alan ilk iki yorumu ödüllendireceğiz.

 • 94 yorum beğenisi alan Nuriye Çayır : “Ne midir farkındalık.. İyiler ve kötülerin hep olacağını kabullenmektir…Dünyayı temizlemeye ne senin ne benim gücüm yeteceği gerçeğidir. Kendinden başlamaktır iyiliğe..Eksiklerini onarıp ruhunun kırık bir damı aktarır gibi…Okumaktır okuyabildiğin kadar; söylenmemiş cümleler söylemek hayata, depremler yaratmak taşlaşmış zihinlere…Bölüşmek bir parça ekmeğini; doyurmak umudunu kaybetmişleri…Görülmemiş bir aşkla yaptığın çocuklar getirmek dünyaya….Tohumlarını yay sevginin uçsuz bucaksız tarlalarına…Ağaçlar dikmeli fırsatın oldukça, cömertlik yeşert yeryüzünde…Kedilere su ver sıcakta , kuşlara yem…Kanatları taşısın seni binemediğin bulutlara…Yoksulları gözet, yaşlıları koru…Çocukları izle bol bol…Masumiyet aksın içine her seferinde…Hastaları ziyaret et, gözyaşları temizlesin benliğini…Arada bir mezarlığa uğra…Ölüm iyidir, yaşamı farkettirir…Sadece burası mı var anla…farkındalığı farketmeni sağla…”
 • 54 yorum beğenisi alan Filiz Bal Postacı: “Farkındalık geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür.Geçmişte yaşadıklarımızdan iyi ve güzel durumları geleceğe aktarmak hatalarımızı ise geçmişte bırakabilmektir.
 • 31 yorum beğenisi alan Abdurrahman Cahit Ortakaya: “Farkındalık; düşüncelere, duygulara ve bedensel duyumlara odaklanıp, bunlarla çok daha iyi bir şekilde baş etmeyi sağlamaktır. Dar anlamda insanın kendisiyle temasa geçmesidir. Aptala yatmak farkındalıktır mesela. Çünkü etrafındaki üç kağıtçılığın farkındasındır “
 • Seyfettin Akıncı (19 Beğeni) : “Farkındalık; bu kadar güzel kitabı bir arada görüp sahip olabilirim düşüncesiyle mutlu olurken, bunlara sahip olunca çevirilecek her sayfayla birlikte ağaç kıyımının da devam ettiğinin bilincinde olmaktır.
 • Sevil Kızıldere (14 Beğeni): “Farkındalık ,yargısız bir şekilde şimdiki ana odaklanabilmek amacıyla dikkatini toplayabilmektir
 • Iraz Görkem Özkan (11 Beğeni) : Sıradanlığa çelme takarak, AN’ın nabzını dinlemek..
 • Hatice Çalışkan Başbuğ (11 Beğeni): “Her sey cok siradan görünürken birinin beyninizde patlattigi balondur farkındalik.”
 • Zeynep Saçu (9 Beğeni) : “Mantıksal uyanıklık sürecidir..şoka uğramadan farkına bile varmamanız da varoluşunuzun mükemmel bir çelişkisidir.tepkimelere minnettar bir yapıyla unutmaya ve unutulmaya müsaitdir
 • Aysun Çelik (10 Beğeni) : “Farkındalık, insanın kendisini sıfırlamasıdır. Doğduğu andan itibaren empoze edilen genel geçer değerlerden, normlardan, dar kalıplardan (vb) sıyrılmasıdır. Üzerine atılan bu kalın örtüyü kaldırmayı başardığı an farkındalık başlar. Sahte ile gerçeği, yanlışı ve doğruyu, güzeli ve çirkini artık ayırt edebilir. Belki de Nietzche’yi anlamak bile diyebiliriz buna. İnsanüstü, süperinsan evresine yakınlaşmak veya ulaşmaktır farkındalık.
 • Emir Varol (9 Beğeni) “Kitaplari kendisi kazanmayi istediği için başkasının yorumunu beğenmemektir.
 • Seyde Nur Kartav Aydın (10 Beğeni): “Farkındalık; yolda yürürken yaninizdan gecen çocuğun size size güldüğünü farkedip karsilik vermek….farkındalık baharda öten kuşların ötüşünün değiştiğini anlamak….farkındalık bakmak değil görmek….kendin olmak kendin için yaşamaktır….

Sıralamaya göre belirlediğimiz ilk iki kişi bizden tam 12şer kitap kazanmışlardır. Eğer adreslerini mesaj olarak Sola Yayınları Facebook sayfasına özel mesaj ile gönderirlerse hediyeleri kendilerine gönderilecektir.