Eğer Hayat Bir Oyunsa İşte Kurallar

Eğer Hayat Bir Oyunsa İşte Kurallar

1103
0
PAYLAŞ

Bir beden alacaksın. Onu sevebilirsin veya ondan nefret edebilirsin, ama tüm bu zaman periyodu boyunca o senin bedenin olacak.

Dersler öğreneceksin. Hayat olarak adlandırılan tam zamanlı gayri resmi bir okula kaydedildin. Bu okulun her gününde dersler öğrenme fırsatına sahip olacaksın. Dersleri sevebilirsin ya da yersiz ve aptalca olduğunu düşünebilirsin.

Hatalar yok, sadece dersler var. Büyümek deneme yanılma sürecidir: Deneyim. “Başarısız” deneyimler, tamamen “işleyen” deneyimler kadar sürecin bir parçasıdır.

Bir ders öğrenilene kadar tekrarlanır. Siz onu öğrenene kadar bir ders size değişik şekillerde sunulacaktır. Onu öğrendiğiniz zaman, bir sonraki derse geçebilirsiniz.

Ders öğrenmek sona ermez. Yaşamın dersler içermeyen bir parçası yoktur. Eğer hayatta iseniz, öğrenilecek dersler vardır.

“Burada”kinden daha iyi olan “orada” yoktur. Sizin “orada”nız, “burada” olduğunda, basitçe siz “burada”kinden daha iyi görünen başka bir “orada”yı üreteceksiniz.

Başkaları adeta sizin aynanızdır. Başka biri kendinizle ilgili sevdiğiniz veya nefret ettiğiniz bir şeyi yansıtmadıkça siz o kişi ile ilgili şeyleri sevemezsiniz veya nefret edemezsiniz.

Hayatınızı nasıl yarattığınız size bağlı. İhtiyacınız olan tüm aletlere ve kaynaklara hepiniz sahipsiniz. Onlarla yapacağınız şey size bağlı. Seçim sizin.

Yanıtlarınız içinizde yatar. Yaşamın sorularına yanıtlar içinizde yatar. Tüm yapmanız gereken bakmak, dinlemek ve güvenmektir.

Hepiniz bunları unutacaksınız.

CHERIE CARTER-SCOTT
Eğer Hayat Bir Oyunsa, İşte Kurallar Kitabı