DUYGU BİL’mecesi BUL’macası

DUYGU BİL’mecesi BUL’macası

157
0
PAYLAŞ

Doğumdan, ölüme tüm yaşam süresince …hatta doğumun çok öncesinde bile insanı çok derinden etkileyen bir duygudur o. Sevgi içinizi ısıtırken, o duygu sizi dıştan sarar, çepeçevre kuşatır, korur ve kollar. Soluduğunuz hava, içtiğiniz su gibi ya tertemiz ve hafif ya da kirli ve ağırdır.

Size en güçlü ya da en korkak adımları o attırır. Gün gelir sizi durdurur ya da yavaşlatır. Gün gelir bulutların üzerine çıkarır. Varlığında huzur içinde uyuduğunuz, yokluğunda gözünüzü bile kırpmadığınuz bir duygudur o. Ailenizde, okulunuzda, işyerinizde, sokağınızda, evinizde olmazsa olmazınız. Eşinizde, dostunuzda, arkadaşınızda, patronunuzda, iş ortağınızda yoksa, hiç düşünmeden, arkanıza bile bakmadan ayrılacağınız . Sevgiden bile önemli ve değerli. Tüm algılarınızı açıp, etrafı sürekli “var mı yok mu ??” diye taradığınız bir duygu. Kendinize karşı bile hissedemediğinizde, sizi yok edebilecek… Sevgi olmadan da hissedebileceğiniz. Saygı olmadan da hakkını verebileceğiniz bir ruh hali.

Yokluğunda sizi bir deli, bir katil ya da hırsız, varlığında ve çokluğunda ise bir Kahraman yapabilecek kadar güçlü bir duygu. Doktora giderken, alışverişe çıkarken, uçağa binerken, yolda yürürken bile size eşlik eden… Gözünüzün içine bakan gözlerde görmek istediğiniz, elinizi tutanlara vermek istediğiniz, söylenen sözlerde duymak istediğiniz hep o, tek o aslında. Farkında bile değilsiniz…

En son kime hissettiniz, hissettirdiniz ? Daha fazla hissetmek istemez miydiniz? Uykularınızı kaçıran, sizi hayattan soğutan, başka yerlere ait hayaller kurduran hep onun yokluğu değil miydi?

Son bir sorum daha var; siz GÜVENinizi en son ne zaman, nerede, kime ve kiminle kaybettiniz?

Yaşam Koçluğu Eğitimleri ve Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Çocuğunuzun hangi meslekte mutlu olacağı belirlenebiliyor