DÜNYANIN EN ÜNLÜ ÇOCUK KİTABI YAZARLARINDAN ROALD DAHL’IN HİKAYELERİ NETFLIX’İN ÖZEL ANİMASYON...

DÜNYANIN EN ÜNLÜ ÇOCUK KİTABI YAZARLARINDAN ROALD DAHL’IN HİKAYELERİ NETFLIX’İN ÖZEL ANİMASYON DİZİSİNDE HAYAT BULACAK!

321
0
PAYLAŞ

Netflix ve Roald Dahl Story Company, ünlü yazarın Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda,Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl ve diğer birçok eserini ekrana uyarlıyor. Netflix, orijinal animasyon dizisiyle dünyanın dört bir yanındaki çocuklar ve aileleri için Roald Dahl evrenin kapısını sonuna kadar açıyor.
Roald Dahl’ın eserleri uzun zamandır ödüllü filmlere ve sahne yapımlarına ilham veriyor. Ama şimdi Netflix ilk kez işin ehli yaratıcılar, görsel ve yazım ekipleriyle birlikte, hikayeleri türünün ilk örneği olacak şekilde yeniden yorumlayarak, her yaştan izleyiciye hitap edecek bir animasyon dizisine dönüştürüyor. Elbette Dahl’ın kendine özgü ruhuna ve üslubuna sadık kalarak!
Netflix Çocuk ve Aile İçeriği Başkan Yardımcısı Melissa Cobb “Bir yandan Dahl’ın kahramanlarının maceralarını yepyeni ve modern biçimlerde en yüksek kalite animasyonlarla yeniden yaratırken, diğer yandan da Dahl’ın inanılmaz mirasına saygı duruşunda bulunuyoruz.” dedi.

Tüm aile bireyleri için böylesi bir kalitede ve ölçekte animasyon sunabilecek başka bir platform yok.

Netflix ve Roald Dahl Story Company anlaşması kapsamında Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev, Bay ve Bayan Kıl, Charlie’nin Büyük Cam Asansörü,George’un Harika İlacı, Boy – Tales of Childhood, Tek Başına, İrikıyım Timsah,Zürafa, Peli ve Ben, Şeker Henry, Billy and the Minpins, Büyülü Parmak, Kaplumbağa, Dirty Beasts veRhyme Stew ekrana taşınacak.