DİN-LEN-MEK

DİN-LEN-MEK

341
0
PAYLAŞ

Koçluğun en sevdiğim tarafı dinlemek oldu, insanları duymak çok özel geldi bana. Şimdiye kadar duymamışım, dinlememişim ve dinlememiş kimse beni dedim. Hele ki eleştirilmeden,  yargılanmadan, biryerlere çekmeden itmeden dinlenmek ve dinlemek ne kadar özel bir şeymiş. Anlaşılmak, anlamak, anlatmak o kadar da zor değilmiş dedirtti. İlerliyorum yolumda, hayatın içinde akıştayım, yoldayım.  Öğretme hevesim henüz yok ama öğrenme hevesim bambaşka.
Bu aralar dinlemek, dinlenmek kelimeleri var her an aklımda.  Her yaşadığım olayda ya “Anladım, anlaşıldım” diyorum ya da “Dinlemedi ki beni anlasın” diyorum. Dinlenmek , birinin sizi dinliyor olması çok özel ve dinlenildiğinizin farkına vardığınız an ruhunuz dinleniyor resmen. Ne güzel kelime “din-len-mek”. Dinledi, duydu, anladı beni deyince huzur bulmak. Bütün ilişkilerin mutluluk temelinde ancak bu sihir yatabilir.
Sanırım koçluğun da en onemli ve sihirli yanı bu, her yeni deneyimimde,  danışanlardan dinleniyor olmanın ne kadar özel ve güzel birşey olduğunu duymak paha biçilemez.

Daha nice güzel anlarda ve sessiz reklamsız iyiliklerle tüm koç arkadaşlarım ile yürümeye devam.