Çocuklar, hayaller ve onların benlik saygısını geliştirmelerine yardımcı olmadaki rolümüz

Çocuklar, hayaller ve onların benlik saygısını geliştirmelerine yardımcı olmadaki rolümüz

101
0
PAYLAŞ

Gelişmek ve yoldan çıkmış şeyleri aşma becerimize izin vermek için yaslandığımız iki büyük sütun var. Başka bir deyişle, küçükken başka insanların bize söylediği şey, sadece bir engel ya da ilham kaynağından ibaret değildir. Bu aynı zamanda kimliğimizi ve kendimize dair imajımızı şekillendiren şeydir.

Yetişkinler olarak, çocukların benlik saygısını geliştirmeye gelince çok büyük ve önemli bir rol oynarız. Onlar, hayat hakkında onlara verdiğimiz mesajlar da dahil olmak üzere etraflarındaki her şeyi emen süngerler gibidir. Bütün çocuklar kırılgan, masum, narin, rüya gibi ve şaşırtıcı bir malzemeden yapılmıştır. Oyunlarını yaratmak ve gerçekleştirmek istedikleri hayallere dönüştüren ışıltılı zihinlere sahipler.

Ne zaman etrafınızda çocuklar olursa, şunu hatırlamak zorundasınız: bizler onların antrenörleri gibiyiz. Onların hayallerinden, yaşama arzusundan, benlik saygısından ve özellikle de kimliklerinden sorumluyuz.

Hepimizin bildiği gibi hikayeler çocuklara mesaj iletmenin en iyi yollarından biridir. Çocukların kendilerini anlamalarına yardımcı olmak, dünyayı dolaşmak, değerler öğretmek ve yeni deneyimler kazanmak için kullanabilirsiniz. 

Direnç dediğimizde, sertlik, zorluklar karşısında süreklilik ve kendinizle temas halinde olmaktır kast ettiğimiz.