Bunları Yapın

Bunları Yapın

161
0
PAYLAŞ

Kendiniz olun
20 yıl meditasyon da yapsanız, sonunda varacağınız tek bir nokta var: Kendiniz olmak. İnsanın kendisi olması, muhteşem bir özgürlük veriyor. Üstelik kendiniz olmak hem güzel hem de son derece basit bir şey. Kendiniz olmak için ne kadar numara yapmanız gerekir ki? Hiç! Bir kar tanesi kadar benzersiz olduğunuzu ve bu benzersiz yönlerinizin kıymetini bilerek kendiniz olabileceğini unutmayın.

Kanıtlamak zorunda olduğunuz bir şeyiniz yok
Bir şey elde ettiğinizde, bir başarı yakaladığınızda, öz güveniniz yükseliyor mu? Bu demek oluyor ki bir başarı elde etmediğinizde öz güveniniz düşebilir. Oysa doğduğunuz günden beri kendi kendinize yeterli olduğunuzu hatırlamalısınız. Bu dünyada bir yer kazanmak zorunda değilsiniz. Herkesi memnun etmek zorunda değilsiniz. Başkalarını eğlendirmek, mutlu etmek zorunda değilsiniz. Kendiniz olarak yeterli olduğunuzu hatırlayın.

Kimseyi kontrol edemezsiniz
Hayattaki mutsuzluklarınızın, memnuniyetsizliklerinizin birçoğunun başkalarını kontrol etme isteğinden kaynaklandığını fark etmediniz mi? Oysa kimse kimseyi değiştiremiyor, kontrol edemiyor. Bunun için boşuna çabalayıp kendinize daha fazla stres yüklememelisiniz.

Kendinizi çok fazla ciddiye almayın
Bir şeyleri yanlış yaptığınızda, hata yaptığınızda kendinizi çok fazla ciddiye alıp nefessiz kalacakmış gibi strese girmeyin. Bazen olayları akışına bırakın, kendinize hata yapma şansı da tanıyın.

Kendinizi övün
Hayatınız yıllar önce başladı ve bu yaşa gelip bu satırları okuyorsanız, şimdiye kadar birçok şeyi başarmışsınız demektir. Kendiniz, hayatınız ve yaptıklarınızla tatmin olmayı ihmal etmeyin. Kendinizin kıymetini bilin.

Şimdiki zamanın değerini bilin
Hayatı ne kadar erteliyorsunuz? Bundan bir an önce vazgeçin çünkü bazen yarın hiç olmayabilir. Harekete geçmek için beklemeyin.

Başarısızlık bir son değildir
Başarısızlık herkese kendini kötü hissettirebilir. Hepimiz bu duyguyu biliyoruz. Ancak başarısızlığın bir kader olduğunu sanmaktan vazgeçin. Yeniliklerin her zaman sizi beklediğini unutmayın.

Kafanızdaki sınırların birçoğunun sadece kafanızda olduğunu unutmayın
Canınız isterse, kendinize sınırlar koymayan bir insan olabilirsiniz. Aslında tek sınır, sizin zihninizde. Maraton koşmanın sizin için imkansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ciddi bir fiziksel engeliniz yoksa inanın herkes maraton koşabilir.

 

 
Kaynak:Self.com