Bir Kaybediş Hikâyesi

Bir Kaybediş Hikâyesi

192
0
PAYLAŞ

Bazen öyle anlar olur ki bir insanı sadece gülüşüyle, bakışıyla, sesiyle ya da kokusuyla hafımıza kazırız. O gün orada zihnimize hapsettiklerimize kimi zaman mahkûm oluruz.

Hayat beklenmedik kazançlarla ve kaybetmelerle dolu. Güzel düşüncelerle çıktığımız yolculuklar, tüm hayatımızı etkileyen alınmış eski bir karara dönüşebiliyor kimi zaman. Bu karardan ne kadar olumsuz etkilensek de zorlandığımız kadar kazandıklarımızla da hareket ediyoruz.

Sinem Pehlivan Karakoç’un kaleminden çıkan “İs Kokusu”, güzel düşüncelerle verilmiş bir kararın ardından yaşanan olumsuzlukları anlatıyor.

Bu kitaptan çok şey öğreniyoruz: Aşk, fedakârlık, bir kadının her şeyi yapabilme gücü ve çok daha fazlası… Kitabı okurken kimi zaman gözlerimizde bir damla yaş birikiyor, kimi zaman da ufacık da olsa bir umut ışığı doluyor içimize ve en çok içimizdeki kelebekleri hissediyoruz.

“Karşıdan gelen bir arabanın farı sayesinde gördüm gözlerini. Başını bana çevirmişti, gözlerinin içi gülüyordu. Bu gülüş için her şeyi yapabileceğimi düşündüm o an.”

Bu kitapta hayatın hiç umulmayan anlarda karşımıza çıkardıklarını göreceğiz. Kitabı okurken güleceğiz, ağlayacağız ve Anıl ile mutlu olup onun için ağlayacağız yani onun ve eşinin yaşam mücadelesine katılacağız.

“Büyük bir aşk, tarihi bir semt, ömürlük dostluklar… ‘Şimdi hangisi kaldı ki?’ dediğinizi duyar gibiyim. Bu hikâyede hepsi var!” diye sesleniyor arka kapaktan yazar bizlere ve şunu soruyor:

Siz sevdiğiniz için nelerden fedakârlık ederdiniz? Ya da onun için yaptıklarınızı fedakârlık olarak görür müydünüz?

Hale ÖZDEMIR