Bilinçaltının Gücü

Bilinçaltının Gücü

611
0
PAYLAŞ

Okuduğum kitaplardaki unutmak istemediğim, etkilendiğim ve ara ara dönüp tekrar okuduğum cümlelerin altını çizerim hep. işte bu kitaplardan birisi de Joseph Murphy’nin Bilinçaltının Gücü kitabı. iki yıl önce okuduğum bu kitapta bakın neler çizmişim.

1-) Bilinçaltı, kendisine söyleneni muhakeme etme ya da tartışma yeteneğine sahip değildir. Ona yanlış bilgi verirseniz, bunu doğru kabul eder.

2-) En derin inançlarınız mantıklı olarak tartışamadıklarınız; çünkü bunların kaynağı bilinciniz değil, bilinçaltınızdır.

3-) Bütün kötülükler insanoğlunun karanlık görüşlerinden, cehaletinden, hayatı yanlış yorumlamasından ve bilinçaltını yanlış kullanmasından kaynaklanır.

4-) Bir kadın sağlık, huzur, keyif, ilham, rehberlik, sevgi, zenginlik, güvenlik, mutluluk ya da başka şeyler konusunda kocasına bağımlı değildir. Güvenliği ve zihinsel huzuru, içindeki güçleri bilmesine ve kendi zihninin yasalarını sürekli yapıcı biçimde kullanmasına bağlıdır.

5-) Ne düşünür, ne hissederseniz, o olursunuz.

6-) Başka birinin söylediği şeyler, siz izin vermediğiniz sürece sizi kızdıramaz ve rahatsız edemez. Bir başka kişinin sizi üzmesinin tek yolu, sizin kendi düşüncenizdir. Öfkelenirseniz, zihninizde dört aşamadan geçmeniz gerekir. Söyleneni düşünmeye başlarsınız. Öfkelenmeye ve öfke duygusu yaratmaya karar verirsiniz. Sonra da eyleme geçmeye karar verirsiniz.

7-) Düşünce, duygu, tepki ve eylem hepsi sizin kendi zihninizde gerçekleşir.

😎 Hiç kimsenin, hiçbir yerin ya da hiçbir şeyin sizi iç huzurunuzdan, sükunetinizden ve sağlığınızdan uzaklaştırmasına izin vermeyin.

9-) Hazine sandığı içinizdedir. Yürekten arzuladığınız şeylerin karşılığını almak için kendi içinize bakın.

10-) zihinsel huzurun ve mutluluğun tek bir yolu vardır; bu sabah uyandığınız andan itibaren bütün gün boyunca, gece yatana dek aklınızda olsun. Kendiniz dışındaki şeylere hesap vermeyin.

Joseph Murphy Bilinçaltının Gücü