B PLANI

B PLANI

154
0
PAYLAŞ

O büyük binalar, kapısında güvenliğin durduğu pırıl pırıl camlı plazalar. Masa başında siz, öğleden sonra dakikaları saymaya başladığınız an’lar.

Muhtemelen çok uluslu olan şirketinizin kâr etmesi !? En büyük derdiniz; işlerin yolunda gitmemesi kabusunuz gibi.. bazen insan bütün bunları unutabilir. Hatta unuttuğunun da farkında olmaz.Yada tam tersi, farkına varmak katlanılmaz bir acı vereceği için bilinçli olarak unutulmuş gibi de yapılabilir. Kendinizi, kazandığınız parayı, başarılı olduğunuzu tekrar ede ede, bu tıkışmaya değdiğine ikna etmeye çalışırken bulursunuz. Yazdıklarım ne kadar tanıdık ve acı değil mi ? Ama işte.. Er yada geç bir gün, bir yerde tek bir ömrünüz olduğu gelir aklınıza. Bir anda her şeyi bırakabilirsiniz. Bırakmalısınız. Bu gücü bulmak kolay mıdır ? Tek tek teğellediğiniz, bazı yerlere özenle çift dikiş attığınız, zor bela tutturduğunuz düzeninizi dengenizi bozmak. Uykusuz gecelerinizi, sabahlara kadar içilen sigaraları, anlamsız bakılan duvarları, o adamı o kadını o işi bırakmak kolay mıdır peki? Özgürleşmek yani… Ben bunu yapmak istemiyorum artık demek. Üzerinizdeki maskeyi ani bir kararla çıkarıp atmak, yada başkaları tarafından dikilen elbiseyi bana dar geliyor oturmuyor bu, içinde ruhum eziliyor görmüyor musunuz diye karşınızdakilerin gözlerine baka baka haykırarak çıkarmak..

İnsanın bütün yaraları zamanla iyileşiyor. Kanıksanmış bir gerçek olarak hepimiz biliyoruz bunu. Doğanın sessiz dili de doğruluyor bizi. Hiçbir şey başladığı gibi son bulmuyor çünkü.

Ama ya kendimize ihanet. Peki bunu nasıl değerlendirirsiniz sorarım size. Dışardan gelen bir darbe ile oluşan yaradan bahsetmiyorum. Kendimize rağmen kendimizin açtığı yaralar. Kolay kapanır mı ? Biliyorum kapanmıyor. Kapanmış gibi oluyorda kapanmıyor. Derin bir iz kalıyor geride. Oysa ki her zaman bir yol daha vardır. Keskin izlerini içimizde taşımak zorunda olmayacağamız yollar. Yeter ki kendimize inanalım, içimizdeki gücün farkına varalım. Unutmadan çok sevdiğim bir yazarın dedigi gibi “Kafesin içindeki kuşlar, uçmayı hastalık sanır.”

Yaşam Koçluğu Eğitimleri ve Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Çocuğunuzun hangi meslekte mutlu olacağı belirlenebiliyor