Aynadaki sen

Aynadaki sen

1138
1
PAYLAŞ

İnsan insanın aynasıdır. Hz. Muhammed ! Sevmediğin her kimse sensin!!

Şaşırdın mı olamaz mı diyorsun …

Evet sensin … Kızıyorsun, kabul edemiyorsun gördüğünün kendin olduğuna… Söylediklerine dikkat et hatta izini sür söylediklerinin!

Bulduğun kendin olacaksın! Tünelin sonundaki ışık gibi …

Ağır mı geldi? Gelebilir en zoru kendinle yüzleşmek… Cesaretin varsa bak görüntüne; seyret aynadaki halini… İnan değer bulduğuna. İçindeki gizli hazine karşında!

Kim bilir ne yaşadı da girdi o role tıpkı sen gibi… Bulduğunda kendini, birleşirsin içindeki senlerle !

Niye ben uğraşıyorum diyorsun niye ben değişeyim niye ben kabul edeyim … Karşındaki için mi yapıyorsun; tabi ki hayır !

Bir örnek sana, bir kıyafet alacaksın denedin aynaya bakıyorsun. Sanki tam oturmadı üzerine terzi iğneliyor yandaki bol gelen yanları; ne gerek var aynayı değiştir… Olmaz değil mi senin üstündeki değiştiğinde aynadaki görüntü değişecek .. Tıpkı fark ettiğinde kendini ne yaptığını karşındakinin değişeceği gibi; değişmedi mi emin ol rahatsız etmez seni eskisi gibi.

Biliyorsun artık ya niye gördüğünü, şefkatle bakmayı da öğrenirsin… Hayatın tılsımı işte bu şefkatle bakabilmek!

Anlayabilmek ! Teşekkür et o sevmediğin kızdığın içinden saydırdığın kişiye kişilere… Bir de teşekkür mü edeceğim daha neler mi diyorsun? Oysa ki bulmana yardımcı oldu kaybettiğin sendeki seni!

Çocukluğumdan hatırladığım bir çizgi film Voltrane! Bir güçlükle karşılaştığında Voltrane Voltrane derler ve bir olurlar duramaz önünde hiçbir güç Voltrane’ın .. Zira içinde birleşmiştir tüm parçalarıyla !

Emin ol denemeye değer haydi değiştir bakışını , gör sevmediğinde kendini; keşfet şefkatle bakmayı , yakala tılsımını… Elindeki sihirli değnektir artık ve yakaladığın ışıkla yaşarsın dünyandaki cenneti…

PAYLAŞ
Önceki makaleBimarhane
Sonraki makaleNasılsın?

1 YORUM

Comments are closed.