Ateşi Söndürmek İçin Bilgelik

Ateşi Söndürmek İçin Bilgelik

58
0
PAYLAŞ

Kendinizi öfkeli hissediyor musunuz? Öfkenin size neler yapabileceğinin farkında mısınız? 

Öfkeliyken ve acı çekiyorken geriye dönün ve algınızın doğasının ortaya koyduğu şeyi derinden araştırın. Eğer yanlış algılamayı ortadan kaldırabilirseniz, huzur ve mutluluk yeniden gelecektir ve karşınızdaki kişiyi yeniden sevebilirsiniz.

Unutmayın öfkeli olan herkesin içinde güçlü bir acı vardır. Bu acıya öfkeyle karşılık vermek yerine öfkenin ardındaki acıyı görüp şefkatle yaklaşabilirsiniz.

Martin Luther King, Jr. tarafından Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Thich Nhat Hanh, günümüzün önde gelen bilgelik, barış, merhamet ve huzur kaynaklarından biridir.

Buda, tüm mutsuzluğumuzun kaynağının üç zihin evresi olduğu içgörüsüne, bodhi ağacının altında, yirmi beş yüzyıl önce ulaştı: Yanlış bilgi, takıntılı arzu ve öfke. Hepsi zor süreçler ama en güçlü duygulardan biri olan bir anlık öfke yüzünden, hayatlar mahvedilebilir, sağlık ve ruhani gelişim yok edilebilir.

Budist rahip ve Vietnamlı mülteci Thich Nhat Hanh; ilişkileri dönüştürmek, enerjiyi odaklamak ve benliğimizin öfke yüzünden boşa harcanan kısımlarını yeniden kazanabilmek için araçlar ve tavsiyeler sunuyor. Onun olağanüstü bilgeliği, yaşamınızı ve sevdiğiniz insanların yaşamlarını dönüştürebilir ve Thich Nhat Hanh’ın sözleriyle, okuyucusuna “her şeyi değiştirme” gücü verebilir.