ASLAN BURCUNDA KANLI, SÜPERRRR, MAVİ AY TUTULMASI

ASLAN BURCUNDA KANLI, SÜPERRRR, MAVİ AY TUTULMASI

540
0
PAYLAŞ

Astrolojik açıdan baktığımızda: Aslan burcunda bugün (31 Ocak) gerçekleşecek olan Ay tutulması tam da koşulsuz sevgi ihtiyacımızla ilgili farkındalık yaşamamıza olanak sağlayacak gibi görünüyor. Kendimizi, ilişkilerimizi, istek ve ihtiyaçlarımızı görmemize, kendi gölgelerimizle yüzleşmemize, sevmekten korktuğumuz, kalbimizi kapattığımız, içimizdeki o aşkın, taşkın sevgiyi; öfke, kırgınlık, kendine acıma gibi binbir bahanelerle nasıl gösteremediğimizi fark etme zamanı olarak değerlendiriyorum. Şifalanmanın yolu, duygusal kayıtlarımızın köklerine inerek, aslında olanı görmek, tam bir farkındalık kazanmakla oluyor. Bu tutulmada ilişkilerle ilgili yaşayacağımız biraz dramatik olaylar, gerçek ihtiyaçlarımızı keşfetmek ve uzun süredir içine kısıldığımız kapandan; yani konfor alanından çıkmak için “cosmic push” iteklenmek diye de değerlendirilebilir. Uzun süredir halının altına süpürdüğümüz çöpler, gözümüze kaçacak gibi.

Ay ve Güneş tam karşı karşıya, bir tarafta güneş akılcı Kova burcunda, diğer tarafta Ay Aslan burcunda, Aslan içimizdeki ilahi çocuk, sevmek, sevilmek, hayatın neşesi, coşkusu, cesur yürekli korkusuz. Aşkta hiç hesap kitap olur mu diyor Kova’ya, nereye kadar her şeyi rasyonalize edebilirsin, sevilmemekten, terk edilmekten korkarsan adım atamazsın, hiç mutlu da olamazsın. İdeal aşk yoktur! öyle olsaydı zaten adı aşk olur muydu? Aşk biraz kendini çocuklar gibi bırakmaktır hayat oyununda. Hani prensiplerimiz vardır, ön koşullarımız vardır, birini sevmek için olmazsa olmazlarımız vardır ya geç onları, birden karşımıza Aslan gibi bir delikanlı çıkar dalarsın aşka boylu boyunca:))

Aslında sevebilmek önce kendini, kendi biricikliğini sevip kutsamaktan geçiyor eğrisi ve doğrusuyla. Ancak o zaman tüm yaratılmış insanları, canlıları, doğayı başka bir aşk ile seviyorsun. Koşulsuz sevgimizi ne kadar çok akıtabilirsek içinde yaşadığımız ortama; bütünün hayrına tüm insanlık aleminin ruhsal gelişimine o kadar katkı koyabiliriz. Aslında hepimiz bir bütünün ve tüm evrenin bir parçasıyız, ayrı, gayrı yok, sen ve bende yok aslında. Yazımı Mevlana’nın bir sözüyle bitirmek isterim.

“Ne kadar yakınsın ki, seni ben sandım, sana o kadar yakınım ki, beni sen sandım… Sen mi bensin, ben mi senim şaşırdım kaldım…”

Hayatlarımızın gerçek sevgiyle dolup taşmasını dilerim,

Sevgilerimle

Figen Yalçınkaya
Astrokoç

  • Ülkemizden de izlenebilecek olan kısmi Ay tutulması, Türkiye saati ile 20:23 sularında Dünya’nın tam gölge konisine girerek parçalı tutulma başlayacak, 22:18’de tutulma sona erecek.

Kitap Koala Sokak Hayvanlarına Destek Olmak İçin Kurulmuştur. Lütfen Ziyaret Edin!