“MAGMA”ZEL

“MAGMA”ZEL

295
0
PAYLAŞ

Sağda kağıt kalem, solda hesap makinesi.

Hesapla hesaplayabilirsen; hayatından kim gitti kim kaldı…… Ne kadarı eksildi, ne kadarı arttı…….

Ne zaman öğreneceğiz, akıllanacağız biz?

Ne zaman gerçeği görecek gözlerimiz?

NEYİN VAR Kİ, SAÇIYORSUN?
Tabi, sonsuz kaynağın var gibi geliyor değil mi? Sınırsız enerjin… Her yere ve herkese uzanacak kolun, elin. Millet “telefon”, sen “şarj cihazı”. Gelen beslensin, giden beslensin. İyi mi böyle? İyidir herhalde! Kendine gel artık. Kendine dön artık. Gün gelip de SEN maddi-manevi desteğe ihtiyaç duyduğunda, bak bakalım GEMİDE kaç kişisiniz?

SENSİZ DE OLUYORMUŞ, DEĞİL Mİ?
“Onsuz yapamadıklarının, SENSİZ yapabildiklerini” gördün mü sen de? Her şeyi ÜZERİNE kurduklarının, ÜZERİNE basıp geçtiklerini de gördün mü? Ee, ne hissettin? Her şeyini verdin ya, sayende çok iyiler / ayaktalar onlar şimdi. Hatta kusurlar bile buluyorlar sende. Helal sana, gurur duy kendinle e mi?

EY FANİ, FEDAKARLIKTAN ÖLEN VAR!
Sen hiç şahit oldun mu bilmem ama, ben yaptığı fedakarlıklardan ötürü ödüllendirilmiş ve/veya kadri kıymeti bilinmiş bir insanoğluna rastlamadım. Hoş, epey film falan da seyrederim aslında. Ey fani; kendinden vere vere, “gün gelip sana bile kalmazsa” şaşırma.

SEN DÜNYANIN EN İYİ KALPLİ İNSANISIN 🙂
Evet evet, sen öyle iyi kalplisin ve öyle güzel şeyleri hak ediyorsun ki.. İyi de, sana “o güzel şeyleri” verecek insanlar nerede peki? Nerede o güzel günler acaba? Başın sıkıştığında koşacak, elinden tutacak, düştüğünde kaldıracak, “yalnız değilsin, güçsüz/çaresiz hiç değilsin.. merak etme” diyecek insanlar nerede? Aaa tabi ya, bugün pazar ve hava mis. Sahile kahve içmeye inmişlerdir onlar şimdi.

MAGMAYA ULAŞTIN MI BARİ?
E bu kadar alttan ala ala, ulaşmış olman lazım. İdare ede ede, görmezden gele gele, susa susa, o tarafı sakinleştirip bu tarafı durdura durdura…….. MAGMAZEL oldun mu sende sonunda?!

BAŞIN SIKIŞIRSA BEN HEP BURADAYIM.
Ama bu sadece “dilde”, değil mi? Bir şey istesen Allah muhafaza, türlü türlü bahane. Halbuki ne çok seviyorlardı seni… Hep POZİTİF ENERJİ ALIYORLARDI senden. Şimdilerde daha az çalmaya başladı mı telefonun da? ……. yaaaaa…

GENE Mİ AFFETTİN?
Peki biz buna şaşırdık mı? Hayır. Bi’ kulp buldun illa durumu hafifsetecek. Bi’ sebep buldun, unutup yola devam ettirecek. Kassan, daha da bulurdun eminim. Yüce gönlüne uygun bir yüce divan diliyorum sana. Olur da bulursan, bize moral olsun, mutlaka çağır yanına.

UYAN.
Gerçek bu. Sahici hayat. UYAN. “Life is calling” bebeğim. Hoş; onlar bu duruma YAŞADIKLARININ SORUMLULUĞUNU ALMAK diyorlar. Sanki her yaşanan şeyde TEK KİŞİNİN (SENİN) sorumluluğu varmış gibi! E normaldir, YEŞİL GEZEGEN’de başka türlü yürüyor işler. Sen buralarda yenisin galiba.

İLAÇLARINI ALMAYI GENE Mi UNUTTUN YOKSA?
Bunu unuttun ama sakın başkasının yemeğini hazırlamayı, işini gücünü hatırlatmayı unutma. Hahaa, unutmazsın ki öyle şeyleri sen..Gülme öyle.. sinirim bozuluyor. Yok yok.. şu YARIM hallerimizi toplaSAK, bi’ TAM çıkmaz. Bizden de adam olmaz.

Didem Arslantürk