Acıyan Yerini Bul – Kılıç Arslantürk

Acıyan Yerini Bul – Kılıç Arslantürk

362
0
PAYLAŞ

İlk romanı Acıyan Yerini Bul ile edebiyat dünyasına giren Kılıç Arslantürk, hatırı sayılır bir okuyucu kitlesi tarafından büyük övgü ile karşılandı.

Acıyan Yerini Bul, okuyucuyu iş hayatının acımasız yüzü ile buluşturuyor, güç ve paranın nasıl insani değerlerin önüne geçtiğini akıcı bir üslup ile anlatıyor. Sektöründe lider pek çok şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapmış olan Kılıç Arslantürk’ün romanı, iş hayatının kıyısından geçen herkesin yüreğine dokunuyor ve sistemi sorgulatıyor.

Romanın başkahramanı Emir, köklü bir kamu bankasında çalışırken, ödenemeyen bir kredi nedeniyle Göcek Artemis Otel’e kayyum olarak atanıyor ve bu otelde yaşayacağı olaylar, tüm hayatını derinden etkiliyor. Ünlü bir işadamının sahibi olduğu bu otelde yaşananlar, Emir’i iş hayatının karanlık ve acımasız yüzüyle karşı karşıya getirirken, para ve güç hırsının insanı nerelere sürükleyebileceğini gösteriyor.

Kılıç Arslantürk’ün edebiyat dünyasına adım attığı Acıyan Yerini Bul, iş hayatında ahlaklı kalmak isteyen insanların nasıl zorluklarla yüz yüze geldiğini anlatıyor. Para ve iktidar hırsının tüm çevremizi ele geçirdiği bu günlerde, Arslantürk’ün romanı bir yandan kendimizi sorgulamamıza neden olurken, bir yandan da sisteme öfkelenmemize neden oluyor. Yazarın yalın ve akıcı üslubu, kitabın bir solukta bitmesini sağlıyor.

İnsanların iş hayatının yoğunluğu nedeniyle sevdiklerine vakit ayıramadığı ve rekabet ortamında kendini kanıtlamak için olmadığı biri gibi davranmak zorunda kaldığı bir ortamda, Emir’in yaşadıkları okuyucuların kendi hayatlarını sorgulamasına neden oluyor. İstemediği hayatı para uğruna yaşamak zorunda kalan herkes, bu kitapta kendinden izler bulabiliyor. Acıyan Yerini Bul, Emir’in hikayesi üzerinden okuyucuya mesaj veriyor ve farkındalık yaratıyor. Bu farkındalık ise okuyucunun kendi hayatını sorgulamasına yol açıyor. Okur bir noktada kendini, hayatını nasıl yaşamak istediğini düşünürken buluyor.

Kılıç Arslantürk, ilk kitabı olmasına rağmen Acıyan Yerini Bul ile edebiyat dünyasına iddialı bir giriş yapıyor. İş hayatında geçirmiş olduğu 20’den fazla yılı, akıcı üslubu ile harmanlayan yazar, okuyucunun elinden bırakmak istemediği bir romana imza atıyor. Okuyucu ise bir yandan keyifli bir okuma deneyimi yaşarken, bir yandan da sisteme ve kendi yaşamına dair derin düşüncelerle baş başa kalıyor.

Diğer incelemeler

Şurdan Bi’ Şehremini Alır Mısın – Eray Emre Evren?  

Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery

Kayıtsızlık Şenliği – Milan Kundera

Gündüz Kelebeği – Dilek Neşe Açıker

Okuma Yolculukları – Hülya Soyşekerci

Hepimiz Katiliz – Mesut Demirbilek & Onur Akhan

Küçük Prens Tenimde – Melissa Mey